K mrznúcim ľuďom privolajte záchranárov alebo mestskú políciu. Ako spoznáte príznaky podchladenia? – Mestská polícia Bratislava

Zimné obdobie predstavuje každoročne riziko pre tých, ktorí stratili svoj domov. Vedia to aj mestské policajtky a policajti, ktorí monitorujú bratislavské ulice a ľudom v núdzi podávajú pomocnú ruku. Prinášame vám niekoľko rád a odporúčaní, ako postupovať, ak nájdete človeka v ohrození. ⬇⬇⬇

🔵 Mestské policajtky a policajti riešia každým rokom v tomto období niekoľko desiatok prípadov, kedy v dôsledku nízkych teplôt dochádza k podchladeniu osôb. Nachádzame ich často vo veľmi zlom zdravotnom stave, no včasným poskytnutím prvej pomoci im dokážeme zachrániť život.
🟢 V spolupráci s pracovníkmi mestského terénneho tímu monitorujeme priebežne všetky verejné priestranstvá a ak nájdeme osoby v núdzi, prepájame ich na organizácie, ktoré im v ich neľahkej situácii dokážu pomôcť.
🟢 Akonáhle sa ochladilo, Bratislava – hlavné mesto SR prostredníctvom hliadok mestskej polície pravidelne medzi ľudí bez domova distribuuje aj materiálnu pomoc, napríklad v podobe spacích vakov, diek, rukavíc, šálov, či čiapok.
🟠 Buďme všetci počas mrazivých dní a nocí pozornejší k svojmu okoliu. Zbystrite, ak uvidíte osoby, ktoré ležia bez pohnutia na zemi, sú nedostatočne oblečené alebo pôsobia dezorientovane a privolajte k nim mestskú políciu prostredníctvom linky 📞159.
🔴 Ak máte podozrenie, že človek má zdravotné problémy, je napríklad viditeľne podchladený alebo stráca vedomie, bezodkladne kontaktujte rýchlu zdravotnú pomoc na čísle 📞 155. Môžete tak zachrániť zdravie, ale aj život🙏.

Mrazivými dňami, ale najmä nocami, sú skúšaní predovšetkým ľudia, ktorí zostali bez domova. Mnoho z nich trávi na ulici už niekoľkú zimu, iní sa ocitli bez strechy nad hlavou náhle a sú v krízovej situácii.

Autor správy, foto a správu publikoval Mestská polícia Bratislava on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *