Mesto je pripravené pomôcť ľuďom bez domova aj túto zimu, navyšuje kapacity | Banská Bystrica

ĽUĎOM BEZ DOMOVA PODÁME POMOCNÚ RUKU AJ POČAS TOHTOROČNEJ ZIMY

Blížiaca sa zima je nepríjemným obdobím najmä pre ľudí, ktorí prišli o strechu nad hlavou. Uchýliť sa pred nízkymi vonkajšími teplotami môžu nielen do nacľahárne Večierka, ale majú k dispozícii aj ohrevňu. V prípade, že by boli kapacity týchto zariadení počas nadchádzajúcej zimy naplnené, mesto poskytne záujemcom nocľah aj v útulku Prístav na Tulskej ulici.

Mesto má zároveň v budúcom období plány rozšíriť ponuku služieb a vybudovať nízkoprahovú nocľaháreň a nízkoprahové denné centrum určené pre osoby v tiesni, v nepriaznivej a náročnej sociálnej situácii. Laická verejnosť nepozná príbehy ľudí bez domova, isté ale je, že aj táto zraniteľná skupina obyvateľov potrebuje našu pomoc hlavne v zimných mesiacoch, keď sú ohrozené ich životy napr. podchladením.

V uliciach Banskej Bystrice budú aj tento rok dobrovoľníci distribuovať informačné kartičky s návodom, ako postupovať, pokiaľ nájdeme niekoho spať vonku počas chladnej noci. Viac podrobností sa dozviete v tlačovej správe.

Samospráva v spolupráci so Slovenským Červeným krížom, Územným spolkom Banská Bystrica už viac ako tridsať rokov venuje pozornosť a patričnú starostlivosť aj ľuďom bez domova. Tí, ktorí chcú prijať pomoc, môžu v meste pod Urpínom využívať nocľaháreň Večierka a v zimn….

Autor správy, foto a správu publikoval Mesto Banská Bystrica on Facebook Zdroj Read More

Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *