MINISTERKA MILANOVÁ SYSTEMATICKY VYMAZÁVA HISTORICKÚ A NÁRODNÚ HRDOSŤ SLOVÁKOV Po Múzeu SNP si ministerka kultúry Natália Milan…

MINISTERKA MILANOVÁ SYSTEMATICKY VYMAZÁVA HISTORICKÚ A NÁRODNÚ HRDOSŤ SLOVÁKOV

Po Múzeu SNP si ministerka kultúry Natália Milanová našla nového nepriateľa, Maticu slovenskú. Deštruovať ikonické múzeum Slovákov sa jej úspešne darí a teraz pripravuje útok na národnú kultúrnu ustanovizeň slovenského národa – Maticu slovenskú. Po tom, ako Csemadoku zo zištne politických dôvodov, pričom obišla iné menšiny, udelila 300 tis. eur ročne na rozvoj, na Maticu slovenskú poslala vládny audit, znížila jej rozpočet o cca 400 tis. eur a robí všetko preto, aby sa z nej stala regionálna organizácia kultúrnych spolkov.

Takto by sa nesprával ani maďarský politik v čase najväčšej maďarizácie na Slovensku, nieto ministerka kultúry Slovenskej republiky❗️ Jej slová, že vedenie by malo byť skôr na dobrovoľníckej báze a peniaze by sa mali rozdeliť do regionálnych pobočiek, nemožno vnímať inak ako finančnú a systémovú dezintegráciu slovenskej národnej ustanovizne. Deštrukčný cieľ je, ako v prípade Múzea SNP, rovnaký, len prostriedky na jeho dosiahnutie využíva ministerka iné. Natália Milanová zjavne nie je ministerkou kultúry, ale antikultúry a čím bude dlhšie táto vláda pri moci, tým sa jej podarí naplniť nebezpečný cieľ. Vymazať hrdosť a národné povedomie Slovákov.

#HLAS #SociálnaDemokracia #ĽubicaLaššáková #MaticaSlovenská

foto: TASR Autor správy, foto a správu publikoval HLAS – sociálna demokracia on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *