Na koaličnú radu som predložila návrh na zmenu §363 Veronika Remišová Včera som na koaličnej rade predložila návrh na zmenu sp…

Na koaličnú radu som predložila návrh na zmenu §363

Veronika Remišová
Včera som na koaličnej rade predložila návrh na zmenu sporného ustanovenia §363. Ten umožňuje generálnemu prokurátorovi vstupovať do trestného konania tak, že prakticky obchádza aj rozhodnutia súdov o väzbe, ale aj celom stíhaní. Tento paragraf sa stal zbraňou v rukách generálneho prokurátora a my sme videli, že na jeho základe sa rušia viaceré stíhania vo veľkých korupčných prípadoch. Práve na tento paragraf sa spolieha Robert Fico a jeho kumpáni z chaty. A práve zmien pri tomto paragrafe sa mafia najviac bojí.

Aj preto som predložila kolegom návrh, ktorý toto ustanovenie upravuje tak, ako sa dohodla aj pracovná skupina pre obnovu dôvery v právny štát. V rokovaniach budeme s kolegami pokračovať. Túto zmenu pokladám za kľúčovú a potrebnú, keďže v týchto dňoch vidíme, ako rastie agresivita tých, ktorým hrozí stíhanie za korupciu a rozsiahlu trestnú činnosť. Akékoľvek pozitívne zmeny a reformy sa dajú robiť iba v krajine, kde sú všetci pred zákonom rovní a kde právo a spravodlivosť skutočne fungujú. Boj proti korupcii a mafii je preto základným kameňom pre lepšie, spravodlivejšie Slovensko.

Autor správy, foto a správu publikoval Za ľudí on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *