Na záver konferencie ITAPA som mala tú česť stretnúť sa s troma šikovnými dievčinami, ktoré sa zapojili do súťaže Opportunity Aw…

Na záver konferencie ITAPA som mala tú česť stretnúť sa s troma šikovnými dievčinami, ktoré sa zapojili do súťaže Opportunity Award.
Téma tohtoročnej súťaže bola – Navrhni appku, ktorá zmení svet.

Víťazkou sa stala 16-ročná Gréta Gallová z Gymnázia M.R. Štefánika v Šamoríne s nápadom na aplikáciu Helpui, ktorá umožňuje odmeňovanie a sprostredkovanie dobrovoľníckej činnosti.

Na 2. mieste v súťaži skončila Vivien Nagyová (17) zo Strednej zdravotníckej školy v Nitre. Jej appka by spájala ľudí, ktorí pomoc potrebujú s tými, ktorí pomoc ponúkajú. Tretie miesto obsadila Simona Šepeľová (16) z Gymnázia sv. Jána Zlatoústeho v Humennom. Jej aplikácia na finančnú gramotnosť má pomôcť hospodáriť s peniazmi deťom, dospelým i seniorom.

Je potešiteľné vidieť, že vo svete IT sa čoraz viac presadzujú aj ženy a tieto tri študentky sú toho dobrým dôkazom. V mnohých, ešte donedávna čisto mužských sférach ženy už ukázali, akým vedia byť prínosom a ako dokážu posúvať spoločnosť vpred. Slovensko v oblasti digitalizácie a inovácií potrebuje odvážne, vzdelané, šikovné a kreatívne ženy. 👍

Autor správy, foto a správu publikoval Veronika Remišová on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *