NEOPRÁVNENÉ NAKLADANIE S ODPADMI ZA TAKMER 80-TISÍC: ENVIROPOLÍCIA NAVRHLA PODAŤ OBŽALOBU ⚖ 📍 Vyšetrovateľ oddelenia Bratislava…

NEOPRÁVNENÉ NAKLADANIE S ODPADMI ZA TAKMER 80-TISÍC: ENVIROPOLÍCIA NAVRHLA PODAŤ OBŽALOBU ⚖

📍 Vyšetrovateľ oddelenia Bratislava odboru odhaľovania nebezpečných materiálov a environmentálnej kriminality NCODK Prezídia Policajného zboru navrhol prokurátorovi podať obžalobu na osobu z obce Zlaté Klasy, okres Dunajská Streda, pre úmyselný prečin neoprávnené nakladanie s odpadmi.

👉 Páchateľ, vystupujúci v mene obce Zlaté Klasy, počas mesiacov marec až jún roku 2022 nakladal protiprávne s odpadom – opotrebovanými pneumatikami, ktoré nechal previezť a protiprávne uložiť na pozemku nachádzajúcom sa v obci Zlaté Klasy.

🛞 Obvinený dal pokyn obchodnej spoločnosti so sídlom v Jelke, okres Galanta, aby z jedného pozemku v obci previezla a uložila opotrebované pneumatiky bez príslušného povolenia na cudzí pozemok nachádzajúci sa v obci Zlaté Klasy, konkrétne vo vlastníctve fyzickej osoby a Trnavského samosprávneho kraja.

💶 Obvinený svojím konaním neoprávnene nakladal s odpadom formou jeho ukladania na pozemkoch, ktoré nie sú na to určené, v rozsahu takmer 80-tisíc eur s DPH.

☝️ Osobe, ktorá aj z nedbanlivosti, nakladá s odpadmi v značnom rozsahu v rozpore so všeobecne záväznými právnymi predpismi, hrozí trest odňatia slobody až na päť rokov.

⚠ Polícia upozorňuje občanov, že nakladanie s odpadmi je prísne regulované. Takýmto konaním dochádza k ohrozovaniu a poškodzovaniu environmentálnych a ekonomických záujmov spoločnosti a aj osobných záujmov osôb, ktorým sa takýto odpad ocitne na pozemku.

Autor správy, foto a správu publikoval Polícia Slovenskej republiky on Facebook Zdroj Read More

Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *