NEZASAHUJME TAM, KDE NETREBA A NETRESTAJME DETI ⛔️ V médiách sa opäť objavil návrh „dočasne” zatvoriť školy v bordových a čiern…

NEZASAHUJME TAM, KDE NETREBA A NETRESTAJME DETI ⛔️

V médiách sa opäť objavil návrh „dočasne” zatvoriť školy v bordových a čiernych okresoch. Lenže dočasné zatvorenie škôl by nebolo ani dočané a ani by nevyriešilo situáciu.

Dospelí, seniori a rizikoví pacienti (z 80 % neočkovaní) končia v nemocniciach a na pľúcnych ventiláciách. Budeme žiakov trestať za to, že dospelí, ktorí sa mohli očkovať, tak neurobili?

‼️ WHO, Európska únia a medzinárodné inštitúcie nám stále opakujú, že zatváranie škôl nie je riešenie ‼️

Navyše, bordové a čierne okresy tu budeme mať ešte mesiace, pravdepodobne až do jari. Ak v bordovom či čiernom okrese RÚVZ zatvorí školy na týždeň, zatvorí ich vlastne na polroka.
Pretože situácia v okrese o týždeň lepšia nebude. Korona tu bude aj o 2 týždne, aj o mesiac aj o polroka. Kým sa nezaočkujú všetci dospelí, ktorí môžu a nemajú kontraindikácie. Portugalsko je toho príkladom.

💚 Tento týždeň sa na Slovensku na školách učí prezenčne 92 % žiakov. Covid-19 evidujeme u 0,9 %. K tým 92 %, ktoré niektorých prekvapujú: v praxi máme školy, kde je zatvorená jedna trieda. Ale máme aj školy, kde je zatvorených naozaj veľa tried. Tento trend ukážkovo kopíruje zaočkovanosť v okrese.
Preto sme presadili prednostné očkovanie zamestnancov škôl a obdobie pred letom aj počas neho sme trávili upozorňovaním na to, že očkovanie je potrebné a ovplyvní situáciu v regiónoch a aj chod škôl. Presne to sa teraz potvrdzuje.

Už dnes v niektorých okresoch žiaci doplácajú na dospelých, ktorí by sa mohli očkovať, ale neurobili tak a končia na pľúcnej ventilácii.

👉 Samozrejme, že toto obdobie nie je ľahké, ale dočasné zatvorenie škôl situáciu nevyrieši. Pretože o pár dní budeme v rovnakej situácii. Jediný, kto môže pandemickú situáciu zlepšiť, sú dospelí. A to tak, že sa dajú zaočkovať a nebudú plniť lôžka v nemocniciach.

Autor správy, foto a správu publikoval Sloboda a Solidarita on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *