O záchranu Domu kultúry sa spoločne pokúsia kraj a mesto | Banská Bystrica

DOBRÉ SPRÁVY NA PONDELOK

Mesto Banská Bystrica chce spolu s Banskobystrickým samosprávnym krajom vrátiť Dom kultúry Banskobystričanom a zmeniť ho opäť na miesto stretnutí, umenia i vedy. Primátor mesta Ján Nosko spolu s predsedom BBSK Jánom Lunterom podpísali memorandum o spoločnom postupe – ich cieľom je získať budovu do vlastníctva, zrekonštruovať ju a dať jej nové využitie.

„Mesto je vlastníkom podstatnej časti pozemkov pod Domom kultúry a hoci samotný objekt nikdy mestu nepatril, jeho odkúpenie a opätovné sprevádzkovanie patrí už niekoľko rokov k našim najväčším prioritám. V roku 2020 nám podporu vyjadrili aj mestskí poslanci, ktorí zároveň odsúhlasili vyčlenenie finančných prostriedkov v mestskom rozpočte na kúpu tejto vzácnej budovy. Keď sme v uplynulom období spozorovali záujem Banskobystrického samosprávneho kraja, ktorý hľadal priestory pre svoje kultúrne organizácie, oslovili sme ich s ponukou, či by nechceli ísť do tohto projektu spolu s nami. Sme radi, že vedenie BBSK náš návrh prijalo a dnes môžeme začať v napĺňaní všetkých potrebných krokov. Po niekoľkomesačných rokovaniach sme podpísali memorandum o spoločnom postupe, v ktorom vzájomne deklarujeme, že Dom kultúry chceme spoločne odkúpiť, komplexne zrekonštruovať a opäť sprístupniť Banskobystričankám a Banskobystričanom,“ povedal na dnešnom brífingu primátor Banskej Bystrice Ján Nosko.

Viac informácií sa dočítate v tlačovej správe.⬇

Vrátiť Dom kultúry Banskobystričanom a zmeniť ho opäť na miesto stretnutí, umenia i vedy majú záujem Banskobystrický samosprávny kraj a Mesto Banská Bystrica. Zástupcovia regionálnej a miestnej samosprávy už podpísali memorandum o spoločnom postupe, ich cieľom je získať budovu … Autor správy, foto a správu publikoval Mesto Banská Bystrica on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *