OD PONDELKA KONČÍ NOČNÝ ZÁKAZ VYCHÁDZANIA Naďalej zostáva v platnosti núdzový stav a zákaz zhromažďovania nad 6 osôb okrem člen…

OD PONDELKA KONČÍ NOČNÝ ZÁKAZ VYCHÁDZANIA

Naďalej zostáva v platnosti núdzový stav a zákaz zhromažďovania nad 6 osôb okrem členov spoločnej domácnosti. Vstup do obchodov, prevádzok služieb či reštaurácií sa bude tak ako doteraz riadiť vyhláškami Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky. Od pondelka 10. januára sa otvárajú základné a stredné školy, v ktorých však budú platiť prísne protiepidemické opatrenia.

➡ Rúška budú povinné už od prvého ročníka základných škôl a rodičom sa dôrazne odporúča, aby svoje deti otestovali ešte pred nástupom do školy a tieto testy opakovali dvakrát týždenne. Režim na školách sa bude riadiť školským semaforom, ktorý upravuje režim v triedach pri výskyte pozitívnych prípadov v triedach a školách.

➡ Esenciálne obchody budú fungovať v režime základ.

➡ Neesenciálne obchody, služby a reštaurácie budú otvorené len pre osoby plne zaočkované, alebo ak za posledných 6 mesiacov prekonali ochorenie Covid-19.

➡ V rovnakom režime OP ako doteraz budú na základe aktuálne platných vyhlášok ÚVZ SR fungovať hotely (vrátane povinnosti negatívneho testu), lyžiarske strediská či bohoslužby.

➡ Naďalej ostáva v platnosti režim OTP v rýchlikoch, IC vlakoch a na diaľkových autobusových linkách.

ℹ️ DETAILY jednotlivých vyhlášok nájdete na stránke ÚVZ SR
https://www.uvzsr.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=4934:opatrenia-poas-lockdownu&catid=267:opatrenia-poas-lockdownu

ℹ️ ŠKOLSKÝ SEMAFOR
https://www.minedu.sk/skolsky-semafor/?fbclid=IwAR0OFRnfReCw3fCu9ZKvui4lvvC8rK2C6FAtFSwd76vwmWqT9fGauVvktNo

Autor správy, foto a správu publikoval Polícia SR – Bratislavský kraj on Facebook Zdroj Read More

Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *