Pani prezidentka dnes kritizovala vládu s tým, že ak koalícia nechce robiť reformy má ísť od toho. Považujem to za veľmi nešťast…

Pani prezidentka dnes kritizovala vládu s tým, že ak koalícia nechce robiť reformy má ísť od toho. Považujem to za veľmi nešťastnú iniciatívu, ktorá krajinu ešte viac destabilizuje, najmä v tejto ťažkej situácii, keď v celej Európe padajú rekordy v počte nakazených.

Vláda Ivety Radičovej za rovnaký čas, ako vládne táto vládna koalícia nestihla realizovať žiadnu veľkú reformu. Na konci vlády Ivety Radičovej padol informačný daňový systém, čo spôsobilo úplný chaos a škody za desiatky miliónov eur. Smer, počas obdobia, keď 4 roky vládol sám, bez koaličných partnerov, neurobil žiadnu reformu, ktorá by Slovensko posunula dopredu. Táto vládna koalícia pripravila reformy v ťažkých oblastiach ako je napríklad zdravotníctvo, vzdelávanie, justícia, či investície z európskych fondov. Pripraviť dobré reformy je zložité. Komplexné reformy sa pripravujú a dohadujú dlhšie, najmä medzi 4 koaličnými partnermi. V mojom rezorte ich robím od vstupu do koalície – veľka reforma riadenia eurofondov, zjednodušovanie, odbúravanie byrokracie, reforma v IT, vďaka čomu sme len za jediný rok ušetrili v oblasti IT 72 miliónov eur peňazí daňových poplatníkov. Koalícia Fico-Pellegrini-Kollár, či už so Sulíkom alebo bez neho, by určite nebola lepšou alternatívou, ako máme dnes. Aj keď by sa to možno niektorým páčilo.

Koalícia, kde sa politici síce nehádajú, ale spoločne sa zhodnú na rozkrádaní štátu, zneužívaní polície a na nerobení žiadnych reforiem by bola pre Slovensko katastrofou.

Autor správy, foto a správu publikoval Veronika Remišová on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *