Pavel Nechala SPOLU – občianska demokracia: „Chaos a nejasnosti pokračujú! Čo sa deje s Úradom pre ochranu osobných údajov?“ A…

Pavel Nechala SPOLU – občianska demokracia: „Chaos a nejasnosti pokračujú! Čo sa deje s Úradom pre ochranu osobných údajov?“

Aj napriek verejným prísľubom, že po 14.1.2022 budeme poznať termín verejného vypočutia a mená kandidátov na post predsedu Úradu na ochranu osobných údajov (ÚOOÚ), neboli do dnešného dňa zverejnené žiadne informácie o prihlásených, či ďalších procesných krokoch výberového konania. Úrad je pritom bez vedenia od apríla 2020, keď Národná rada SR narýchlo z funkcie odvolala Soňu Pőtheovú.

„Najprv narýchlo, len krátko pred termínom vypršania funkčného obdobia, odvolali predsedníčku Pőtheovú. Následne Úrad vlády SR zbabral prvé kolo výberového procesu, keď sa mu do výberu prihlásili len dvaja záujemcovia a úrad si od nich nevyžiadal súhlas zverejniť ich osobné údaje a projekty, s ktorými kandidovali. S hanbou sa teda proces musel opakovať. No a dnes sa zdá, že aj druhé kola výberu sa začína komplikovať,“ konštatoval právnik a protikorupčný expert strany SPOLU Pavel Nechala.

Druhé kolo výberu bolo podľa Nechalu poznačené šibeničnými termínmi a prihlasovaním počas tradičného dovolenkového obdobia na prelome rokov.

„Záujemcovia sa mohli prihlásiť a doručiť všetky potrebné dokumenty a podklady do 7.1.2022. Za normálnych okolností, keby mal výberový proces integritu a bol správne nastavený, sme už mali poznať nemá uchádzačov aj ich projekty. Nestalo sa. Vo štvrtok 13.1 informovala hovorkyňa premiéra Ľubica Janíkova, že zasadnutie hodnotiacej komisie je naplánované na piatok 14.1.2022. Po tomto rokovaní mali byť zverejnené mená kandidátov a termín verejného vypočutia. Ale ani to sa nestalo! Chaos a nejasnosti pokračujú a my dodnes nevieme kto kandiduje, s akými plánmi a v akom procese. Toto je pre vládu, ktorá sa tvári ako otvorená, transparentná a protikorupčná veľká hanba,“ dodal podpredseda strany SPOLU Pavel Nechala.

Strana SPOLU sa téme bude v najbližších dňoch ďalej venovať a ak nepríde k náprave bude sa predseda strany a poslanec NR SR Miroslav Kollár pri najbližšej príležitosti v parlamente na výberový proces pýtať priamo premiéra Eduarda Hegera.

Autor správy, foto a správu publikoval SPOLU – občianska demokracia on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *