Photos from HC SLOVAN Bratislava’s post

JOZEF PETHÖ OSLAVUJE 6️⃣0️⃣ //

Dnes sa dožíva životného jubilea bývalý výborný útočník HC SLOVAN Bratislava, ktorého si fanúšikovia pamätajú v drese s číslom 19 – Jožko Pethö.

Lipták s belasým srdcom mal už ako malý chlapec celú svoju detskú izbu polepenú bratmi Šťastnými. Jeho sen hrať za Slovan sa mu splnil v roku 1981, keď sa z Liptovského Mikuláša cez Dubnicu dostal ako 17-ročný do Slovana. Napokon v belasom drese odohral 10 federálnych sezón, jeho bilancia sa zastavila na počte 303 zápasov a 70 gólov. Obávanú útočnú formáciu vytvoril s Dušanom „Cecom“ Pašekom a Erom Hornákom, neskôr tiež s Mariánom Horváthom, Karolom Ondreičkom, či Stanom Horanským.

Po vzniku samostatnej slovenskej extraligy stihol v drese Slovana odohrať aj jej prvú sezónu. Bol naším kapitánom a so 43 bodmi tretím najproduktívnejším hráčom súťaže. V 30 rokoch sa dostal do repre, v ktorom odohral 4 zápasy.

Po skončení aktívnej hráčskej kariéry sa dal na trénerstvo. Skvelú prácu odviedol pre slovinský hokej, alpsko-jadranská krajina sa stala na 13 rokov jeho druhým domovom a má obrovskú zásluhu na rozvoji jej hokeja. Po návrate domov prevzal juniorku Slovana a spolu s vernou trénerskou dvojičkou Miroslavom Mosnárom ju po dlhom čase dvakrát priviedol k majstrovskému titulu (2013, 2016), pričom vo všetkých sezónach pri juniorke s ňou získal niektorú z medailí.

„Gulovi“, ako ho prezývali, želáme v mene všetkých fanúšikov Slovana všetko najlepšie k dnešnému sviatku, veľa zdravia, pohody a osobnej spokojnosti.

Autor správy, foto a správu publikoval HC SLOVAN Bratislava on Facebook Zdroj Read More

Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *