Photos from Mestská polícia Bratislava’s post

Takmer každý deň sa mestské policajtky a policajti stretávajú so situáciami, kedy je potrebné pomôcť človeku v zdravotných ťažkostiach. Preto popri iných vzdelávacích aktivitách nezanedbávame ani stretnutia napríklad s odborníkmi z Dobrovoľná civilná ochrana. Naposledy s nimi trénovali kolegyne a kolegovia zo Starého Mesta. ⬇️⬇️⬇️

🔵 Na školení si hliadky zopakovali správne postupy pri resuscitácii dospelých a detí a aj pri odstraňovaní cudzieho telesa z dýchacích ciest. Členovia Dobrovoľnej civilnej ochrany im vysvetlili a ukázali aj ako postupovať pri ošetrovaní rôznych vonkajších poranení, napríklad aj pri ranách, v ktorých zostal cudzí predmet.
🟡 V minulom roku sme sa vo viac ako 500 prípadoch postarali o ľudí, ktorí si privodili zranenie alebo sa ocitli v iných zdravotných komplikáciách.
🟢 Veľkým prínosom pre mestskú políciu sú aj automatické externé defibrilátory (AED). Šance na prežitie človeka sa zvyšujú až na 93% v prípade, ak sú použité včas. Ich samotné použitie pritom vôbec nie je zložité, obslúžiť ich dokážu aj úplní laici.
🔵 Aktuálne máme k dispozícii 6 defibrilátorov, ktoré sú umiestnené v služobných vozidlách jednotlivých okresných veliteľstiev a Útvaru zásahovej jednotky a kynológie. Aj vďaka tomu vieme rýchlo zasiahnuť tam, kde sme najviac potrební.
🔵 V tomto roku sme boli záchranármi oslovení zatiaľ 27-krát o zásah s použitím AED v život ohrozujúcich situáciách.
🟢 Prístup k nim máte na viacerých miestach v Bratislave. Ich presnú polohu si môžete pozrieť na mape https://155.sk/mapa-aed/ alebo vám ju povedia operátori na linke 112 a 155.
❤️ Ak si všimnete človeka, ktorý má zjavné zdravotné problémy, nebojte sa mu pomôcť a privolať záchranárov na čísle📞155 alebo osloviť mestskú políciu prostredníctvom linky📞159. Môžete tak zachrániť aj život.

Autor správy, foto a správu publikoval Mestská polícia Bratislava on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *