Photos from Mestská polícia Bratislava’s post

Ako sa chrániť pred podvodníkmi alebo na čo si dávať pozor aj počas bežnej prechádzky? Našich seniorov a seniorky upozorňujeme na nástrahy, ktoré na nich dennodenne číhajú. ⬇⬇⬇

🔵 Jednou z našich najdôležitejších úloh je pôsobiť preventívne, a to nielen počas hliadkovania v uliciach Bratislavy. Okrem pravidelných návštev materských, základných a stredných škôl preventistky Mestská polícia Bratislava nezabúdajú aj na ľudí v seniorskom veku. Práve oni môžu byť pre podvodníkov či vreckových zlodejov pomerne ľahkou obeťou.
🔵 V tomto týždni preventistka z Útvaru zásahovej jednotky a kynológie navštívila seniorky a seniorov v Devínskej Novej Vsi. Možno by to málokto povedal, ale aj ľudia v staršom veku poznajú svet internetu a sociálnych sietí. Rozprávali sme sa s nimi preto nielen na tému podvodných praktík takzvaných šmejdov či vyčíňania vreckárov, ale upozorňovali sme ich napríklad aj na rôzne nástrahy vo virtuálnom prostredí.
🟡 Devínskonovomestskí seniori a seniorky vytvorili na stretnutí priateľskú a pohodovú atmosféru. Určite medzi nich radi zavítame aj nabudúce. Reálne skúsenosti z ich života, o ktoré sa s našou preventistkou podelili, nás len utvrdili v tom, že šíriť osvetu o nástrahách dnešného sveta je aj medzi staršími ľuďmi veľmi dôležité. Preto v tom budeme pokračovať aj naďalej.
🟢 V prípade záujmu o zrealizovanie preventívnej aktivity v seniorskom centre alebo školskom či predškolskom zariadení, sa neváhajte obrátiť na naše preventistky. Prednášky vieme prispôsobiť potrebám jednotlivých škôl alebo zariadení pre seniorov.
🟢 Kontakt priamo na preventistky mestskej polície nájdete na našej webovej stránke: https://www.msp.bratislava.sk/11208/velitelstvo-mestskej-policie-hlavneho-mesta-sr-bratislavy

Autor správy, foto a správu publikoval Mestská polícia Bratislava on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *