Zásah Polície v Lidli Piešťany

PROVOKATÉRI BEZ RÚŠKA, KTORÝM NEJDE O ŽIADNU SLOBODU, ALE O LAJKY: POLÍCIA BUDE PRI BEZRÚŠKOVÝCH NÁLETOCH NEŠŤASTNÍKOV, KTORÍ PODĽAHLI DEZINFORMÁCIÁM NEKOMPROMISNÁ

V situácii, kedy Slovensko čelí rekordnému nárastu infikovaných osôb a prudko stúpa počet hospitalizácií sa skupina ľudí, ktorých „nikto nebude obmedzovať“ rozhodla obsadiť priestor za pokladňami a aj napriek výzvam polície a personálu si odmietla nasadiť prekrytie horných dýchacích ciest.

Na videu je jasne viditeľné, že policajti sa protestujúcim najprv snažili slušne dohovoriť. Keď však nepomohli ani zákony a došlo aj k potýčke, polícia musela zakročiť.

Smutným faktom je to, že na záberoch sa objavilo aj niekoľko detí, ktoré pravdepodobne patrili k protestujúcim.

Užívateľský profil „Jojo Hronkovič“ zverejnil na Facebooku video zo služobného zákroku voči osobám, ktoré si odmietali nasadiť v uzavretom priestore rúška, resp. respirátory a zablokovali celú predajňu. Takýto scenár sme už mohli vidieť aj z predošlých dní. Skupina osôb príde do predajne vzorne s nasadením rúškom, nakúpi a potom to príde. Pri platení si dajú rúška dole a mobily hore. Po bezvýsledných výzvach obsluhy v obchode čakajú na príchod policajnej hliadky a zapnú LIVE vysielanie. Lajky sa len tak hrnú. Čo tam po preplnených nemocniciach a platných vyhláškach.

Zdroj videa: https://www.facebook.com/100000790305996/videos/187292890248343/
https://www.facebook.com/100000790305996/videos/254782016694599/

POLÍCIA JE TU PRE SLUŠNÝCH ĽUDÍ, PROVOKATÉROV NEBUDEME TRPIEŤ

Epidemiologická situácia na Slovensku je extrémne zlá. Denne pribúdajú hospitalizácie a v dôsledku nízkej zaočkovanosti sa rýchlo plnia nemocnice. Lekári a zdravotníci doslova melú z posledného.

Ohrozovanie verejného zdravia takýmito výstrelkami nebudeme trpieť.

Policajti denne vykonávajú tisíce kontrol, pričom takéto arogantné správanie je výnimočné. Občania sú v drvivej väčšine prípadov chápaví a bez akýchkoľvek problémov s hliadkami slušne komunikujú.

PREČO SI JOJO NATÁČAL VIDEO A PODAL PRIEBEH UDALOSTI INAK?

Potreba zaujať? Získať lajky? Facebooková sláva stúpla do hlavy? Ťažko povedať. Táto osoba je však podľa obsahu jej profilu aj verným fanúšikom dezinformácií a hoaxov. Okrem toho vyzýva na nedodržiavanie protipandemických opatrení.

Hoax 1: https://www.facebook.com/jojo.hronkovic/posts/4414374321932201
Hoax 2: https://www.facebook.com/jojo.hronkovic/posts/4400936716609295
Hoax 3: https://www.facebook.com/jojo.hronkovic/posts/4348601835176117

Každopádne video aj s popisom od osoby Jojo Hrinkovič:

➡️ Vytvorilo z osôb, ktoré porušujú protipandemické opatrenia obete,
➡️ skreslilo štandardný postup policajtov na neprimeraný zásah voči nevinnej obeti,
➡️ navodilo dojem, že policajti preháňajú a utláčajú verejnosť,
➡️ a to hlavné na koniec: vyvolať vášne a získať čo najviac lajkov a zdieľaní na svojom účte na FB, aby začal prežívať pozitívne emócie (pocit dôležitosti, uznanie, pocit schopnosti “vzdoru autoritám”).

PREKRYTIE DÝCHACÍCH CIEST JE TO NAJMENEJ

To, že tretia vlna je tu, plnia sa nám nemocnice a denne máme tisícové prírastky, si policajti nevymysleli. V tak kritickej situácii je nevyhnutné, aby polícia konala a podieľala sa na dohľade nad dodržiavaním mimoriadnych opatrení. Nosenie rúšok a respirátorov je to najmenej, čo občania môžu urobiť. Všetkým zodpovedným občanom za to ďakujeme.

PLATNÉ VYHLÁŠKY ÚRADU VEREJNÉHO ZDRAVOTNÍCTVA

V súčasnosti je platná vyhláška Úradu verejného zdravotníctva č. 250/2021, ktorou sa podľa § 48 ods. 4 písm. r) zákona č. 355/2007 Z. z. o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia nariaďuje v § 2 ods. 1 všetkým osobám riadne prekrytie horných dýchacích ciest (nos a ústa) použitím respirátora na verejnosti vo všetkých priestoroch interiérov budov.“

Podľa čl. 13 ods. 1 písm. a) Ústavy SR možno povinnosti ukladať nielen zákonom, ale aj NA ZÁKLADE ZÁKONA, čiže v tomto prípade vyhláškou ÚVZ vydanou na základe § 59b zákona v spojení s § 5 ods. 4 písm. k) a § 48 ods. 4 písm. r) zákona č. 355/2007 Z. z.

Autor správy, foto a správu publikoval Polícia Slovenskej republiky on Facebook Zdroj Read More

Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *