Photos from Polícia SR – Bratislavský kraj’s post

BRATISLAVSKÁ KRAJSKÁ KRIMINÁLKA V RÁMCI POLICAJNEJ AKCIE ,,ZVAR“ OBJASNILA SOFISTIKOVANÚ KRÁDEŽ POHONNÝCH HMÔT

👮 Precízna operatívno-pátracia činnosť doviedla policajtov odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave do jedného z objektov v obci Kaplná, kde dochádzalo k nelegálnemu odčerpávaniu motorovej nafty z produktovodu vedúceho zo Slovenska do Českej republiky.

🔍 Policajti v rámci procesných úkonov vykonali viaceré domové prehliadky a prehliadky iných priestorov, vrátane ohliadky miesta činu, pričom okrem iných dôkazov zaistili aj technické zariadenia a nástroje, prostredníctvom ktorých dochádzalo k odčerpávaniu motorovej nafty do vopred pripravených veľkokapacitných flexibilných vakov na kvapalinu.

👥 Zároveň boli zdržané dve osoby, ktorým vyšetrovateľ vzniesol obvinenie. 53-ročnému Igorovi N. z Lotyšskej republiky za zločin krádeže a 48-ročnému Mareksovi K., taktiež z Lotyšska za zločin krádeže spáchaného v štádiu prípravy.

➡ Vyšetrovaním bolo zistené, že naplnením vakov, ktoré sa nachádzali na mieste by došlo k odčerpaniu motorovej nafty o celkovom objeme 63 700 litrov, čo predstavuje škodu približne 68 800 €.

☝ Špecifickosť uvedeného prípadu, ktorý v podmienkach Slovenskej republiky nebol doposiaľ zadokumentovaný, spočíva v tom, že páchatelia sa prostredníctvom odberných hadíc napojili doposiaľ presne nezisteným spôsobom na produktovod, z ktorého pomocou technického zariadenia odčerpávali naftu. Vyšetrovateľ na mieste činu musel vykonať vyšetrovací pokus za účelom preukazovania vzniknutej škody.

⛏ Vzhľadom k tomu, že vzdialenosť miesta odberu od produktovodu je niekoľko sto metrov cca. 1,7 km a odberné hadice boli položené v hĺbke až 60 cm, na mieste v súčasnosti pokračuje vyšetrovateľ v ohliadke miesta činu a vykonávaní súvisiacich procesných úkonov. Na prípade budú policajti bratislavskej kriminálky ďalej intenzívne pracovať.

⚖ Predpokladaná ujma podľa predbežných zistení prekračuje hodnotu škody veľkého rozsahu. Za uvedené trestné činy hrozí páchateľom trest odňatia slobody na tri roky až desať rokov.

Autor správy, foto a správu publikoval Polícia SR – Bratislavský kraj on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *