Photos from Polícia SR – Bratislavský kraj’s post

,,TURISTA“ V TIESNI VYLÁKAL OD POŠKODENÉHO 280 €
AK POZNÁTE OSOBU NA FOTKÁCH, NAPÍŠTE NÁM 📲

🔎Policajti Okresného riaditeľstva PZ Bratislava I sa obracajú na verejnosť so žiadosťou o pomoc v súvislosti s vyšetrovaním podvodu, ku ktorému došlo v piatok (03.11.2023) v blízkosti bankomatu na Primaciálnom námestí v Bratislave.

ℹ️ Podľa doposiaľ zistených informácií anglicky hovoriaci muž pristúpil k poškodenému a predstavil sa ako turista, ktorému z motorového vozidla ukradli peňaženku aj s bankomatovou kartou. Zároveň informoval poškodeného, že na návrat domov si potrebuje kúpiť lístok na trajekt, ktorý sa dá kúpiť iba v hotovosti. Z toho dôvodu požiadal poškodeného, aby mu vybral z bankového účtu peniaze, ktoré mu následne prepošle.

ℹ️ Po ich dohode poškodený vybral zo svojho bankového účtu finančnú hotovosť 280 €, ktoré následne odovzdal neznámemu ,,turistovi“. Ten mu po prevzatí peňazí zaslal cez aplikáciu Whatsapp potvrdenie o zaplatení 250 libier. Predmetné potvrdenie o zaplatení ale bolo bez akýchkoľvek údajov o účtoch. Neznámy ,,turista“ následne uvedené potvrdenie vymazal a prestal s poškodeným komunikovať.

📩 Akékoľvek poznatky, ktoré by viedli k zisteniu totožnosti osoby na fotkách Vás žiadame oznámiť na bezplatnom čísle polície 158, alebo osobne na ktoromkoľvek policajnom oddelení. Prípadne nám napíšte formou správy na FB profile Polícia SR – Bratislavský kraj.

Autor správy, foto a správu publikoval Polícia SR – Bratislavský kraj on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *