Photos from Poprad – oficiálna stránka mesta’s post

⚽️ NOVINKY NA FUTBALOVOM ŠTADIÓNE V STRÁŽACH ⚽️

⚽️ Popradská mestská časť Stráže sa teší od augusta 2020 novému futbalovému ihrisku s oplotením. V týchto dňoch tam pribudla v rámci jeho modernizácie nová prestrešená tribúna a kontajnery so sanitárnym zariadením.

⚽️ Tribúna má dĺžku 20 m a šírku 2,5 m. Je osadená na novej železobetónovej doske.
„Poskytuje 108 miest na sedenie v troch radoch. Je rozdelená na tri sektory dvoma vnútornými vstupmi a vybavená je bočným zábradlím. Sprístupnená je z dvoch strán. Náklady na realizáciu stavby činia zhruba 63 000 eur s DPH. Upravené je i oplotenie hracej plochy. Strážania majú teraz naozaj krásny športový stánok,“ uviedol primátor Anton Danko.

⚽️ Novovytvorené sociálne zázemie bude slúžiť pre rastúce potreby futbalového klubu. Tvoria ho tri kusy kontajnerov, dva šatňové a jeden so sanitárnym zariadením, ktorého súčasťou sú toalety a sprchy. Kontajnery sú napojené na vnútroareálové rozvody inžinierskych sietí a to na elektrickú energiu, vodovod a kanalizáciu. Prístup je po oceľovej pavlači a schodisku. Súčasťou stavby bola aj oprava existujúceho schodiska priľahlého objektu a vytvorenie bezbariérového prístupu z cesty do areálu futbalového ihriska a na detské ihrisko. Náklady na realizáciu vrátane projektovej dokumentácie boli vo výške približne 87 000 s DPH.

⚽️ „Strážania majú naozaj dôvod na radosť. Pracujem tu už 40 rokov a ďakujem vedeniu mesta za túto modernizáciu. Tí, ktorí majú k tomuto športu blízko, veľmi oceňujú, ako nám mesto pomohlo. Momentálne tu máme 120 detí a 8 družstiev s prípravkami a jedno dospelé mužstvo. Veľmi sa nám to rozbehlo, rodičia tu radi dávajú svoje deti. Teraz máme k dispozícii všetko, čo potrebujeme,“ vysvetlil šéf ŠK Zemedar Poprad – Stráže Mikuláš Vojtovič.

⚽️ Ihrisko spĺňa parametre najvyšších súťaží, slúži prioritne pre mládežníkov a športové kluby ŠK Zemedar či FK Poprad a aj týmito krokmi prispelo mesto k tomu, že sa komfort pre hráčov opäť zvýšil.

Autor správy, foto a správu publikoval Poprad – oficiálna stránka mesta on Facebook Zdroj Read More

Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *