Photos from Sloboda zvierat’s post

Na Linku proti krutosti prišlo hlásenie o psíkoch v zlých pomeroch v Trsticiach – na dvore plnom neporiadku býval čierny psík, u ktorého bolo podozrenie na zranenú labku (nepotvrdilo sa) a v miniklietke bez búdy dvaja hnedí psi.
Po návšteve RVPS Galanta sa dvoch psíkov majiteľ vzdal a už sú v útulku SZ BA. Tretieho hnedého si ponechal, pričom ho poučila inšpektorka RVPS, čo všetko musí splniť, aj že psa nebude môcť mať na reťazi a musí urobiť riadnu búdu. RVPS prisľúbila následnú kontrolu, LPK sa bude informovať, či došlo k náprave.
Marlo aj Kay sa už socializujú v našom útulku – po počiatočnej nedôvere a vrčaní sa im začína páčiť spoločnosť ľudí aj zvierat. Kay už je dokonca na dlhom venčení, tak mu držíme packy, aby si ho rodina nechala 🙂
Vedeli ste, že koterec musí spĺňať predpísané rozmery? Pre psíkov ako Kay (do 20 kg) predpisuje vyhláška 283/2020 voľnú plochu koterca 4,5m2 + búdu a denné púšťanie!
VIAC info a LETÁKY o problematike KOTERCOV TU: https://slobodazvierat.sk/kampane/spolocenske-zvierata/koterec-nie-je-domov/

Autor správy, foto a správu publikoval Sloboda zvierat on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *