Photos from Sloboda zvierat’s post

Pri Liptovskom Mikuláši sme mali nahláseného psíka Pluta, žijúceho na reťazi.
Nakolko sme si dnes vsimli zanedbaneho psika na retazi v rodinom dome chcela by som Vas poziadat o preverenie pripadne o odobranie nech sa ma chudatko lepsie. Od suseda sme sa dozvedeli ze na retazi je cele dni. Jest a pit dostane obcas. Ide leto a neviem si predstavit ako by to zvladol cele dni na horucavach bez vody. Majitelia su podla slov suseda alkoholici a v minulosti im uz psika odobrali. Psik je priatelsky mensieho vzrastu. Za kratky cas co sme tam boli skucal. Cele dni sam, bez pohladenia mileho slova a zaujmu. Je na strane kde v lete bude svietit slnko od rana do vecera a do tej vetchej budy co ma sa moc neskryje.
Na adresu vycestovala naša inšpektorka Antolová, ktorá takto zhodnotila situáciu:
Dnes som bola v Stošiciach. Nebol nik doma, ale sused mi porozpraval. Psík menší, chlpaty, v blate, vo vykaloch, v miske psia konzerva v nejakych pomyjach, v hrnci mal trochu vody. Je na kratkej retazi. Nevedel sa dozrat kvalitnej konzervy, piskot a pamlsiek. Najskor vystekaval, ale potom sa nechal mojkat, vrtel chvostom. Majitelia vraj velmi pijú.
Inšpektorke sa podarilo docieliť, že sa majitelia psíka vzdali. K nám do útulku sa doslova tešil. Zdá sa, že to bola Plutova prvá vychádzka v živote. Veríme, že si tento šesťročný psík nájde krajší domov.

Autor správy, foto a správu publikoval Sloboda zvierat on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *