PO NAPÁCHANÍ ŠKÔD NA MOTOROVÝCH VOZIDLÁCH UNIKAL PRED POLICAJTMI V AUTOBUSE ➡ V rukách policajtov skončil 31-ročný Mário H., …

PO NAPÁCHANÍ ŠKÔD NA MOTOROVÝCH VOZIDLÁCH UNIKAL PRED POLICAJTMI V AUTOBUSE

➡ V rukách policajtov skončil 31-ročný Mário H., ktorý v pondelok (04.12.2023) sadol za volant pod vplyvom alkoholu do cudzieho motorového vozidla, pričom počas jazdy po parkovisku automobilového servisu v Lamači poškodil niekoľko tam odstavených vozidiel.

ℹ Podľa doposiaľ zistených informácií 31-ročný Mário H. mal vojsť do uzavretého areálu servisu a následne nastúpiť na miesto vodiča do naštartovaného vozidla, ktorým začal cúvať, pričom narazil do vedľa zaparkovaného vozidla. Svoju jazdu napriek nárazu neukončil, a pokračoval v cúvaní, následkom čoho narazil do za ním stojaceho vozidla. Po tomto náraze sa pohol smerom dopredu a zachytil jednou stranou vozidla ďalšie vozidlo. Jazdou smerom k východu z parkoviska poškodil ešte ďalšie tri vozidlá.

👤 V odjazde z parkoviska mu zabránila rampa, ktorá sa neotvorila. Únikovú cestu s vozidlom hľadal aj jazdou cez kríky. Ani to mu však nevyšlo. Jeho konanie spozorovali zamestnanci servisu. 31-ročný Mário H. vystúpil z vozidla a utiekol smerom k najbližšej zastávke MHD, kde nastúpil do autobusu. Na základe priebežného poskytovania aktuálnych informácií zamestnancami servisu bol prenasledovaný muž zadržaný hliadkou polície.

🍺 Po zadržaní bol podrobený dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 1,35 promile. V rámci kontroly bolo taktiež zistené, že má uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidlá na dobu 60 mesiacov.

⚖ Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva PZ Bratislava IV vzniesol obvinenie 31-ročnému Máriovi H. pre prečin neoprávneného používania cudzieho motorového vozidla v súbehu s prečinom ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a prečinom marenia výkonu úradného rozhodnutia.

Autor správy, foto a správu publikoval Polícia SR – Bratislavský kraj on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *