Počas svojej existencie pomohla KOTVA viac ako 300 deťom, aby mohli vyrastať so svojimi rodinami | Banská Bystrica

KOTVA OSLAVUJE SVOJE 20. NARODENINY

Banskobystrická KOTVA, Zariadenie núdzového bývania pre rodiny s deťmi – útulok a Zariadenie dočasného ubytovania pre rodiny s deťmi, je výnimočná z viacerých dôvodov. Patrí k prvým zariadeniam na Slovensku, ktoré začali poskytovať pomoc pre úplné i neúplné rodiny s maloletými deťmi. KOTVA sa zároveň v roku 2008 stala vzorom aj pre iné samosprávy, a tento druh sociálnej služby bol vďaka odskúšaniu v praxi zakotvený aj v zákone. Za 20 rokov svojej existencie bolo v zariadení poskytnuté ubytovanie a sociálne služby celkovo 564 klientom, t. j. 140 rodinám.

„Som veľmi rád, že v Banskej Bystrici fungujú zariadenia, v ktorých vieme ľuďom podať pomocnú ruku a prispieť k tomu, aby sa postavili na nohy aj vtedy, keď si myslia, že to už nezvládnu. Som hrdý na to, že takéto zariadenie v našom meste máme a k jeho vzniku prispeli zamestnanci banskobystrického mestského úradu. Vďaka ich odhodlaniu ostáva rodina ako základná bunka spoločnosti šancu postaviť sa na nohy a deti nemusia byť pridelené do náhradnej či ústavnej starostlivosti. Ďakujem všetkým, ktorí prispeli k rozvoju sociálnych služieb v Banskej Bystrici,“ hovorí primátor mesta Banská Bystrica Ján Nosko.

Kto stál za založením zariadenia, ako aj ďalšie plány samosprávy v tejto oblasti sa dočítate v tlačovej správe na webe mesta. ⬇️

Banskobystrická KOTVA, Zariadenie núdzového bývania pre rodiny s deťmi – útulok a Zariadenie dočasného ubytovania pre rodiny s deťmi, je výnimočná z viacerých dôvodov. Patrí k prvým zariadeniam na Slovensku, ktoré začali poskytovať pomoc pre úplné i neúplné rodiny s malolet….

Autor správy, foto a správu publikoval Mesto Banská Bystrica on Facebook Zdroj Read More

Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *