POLITIKA MUSÍ ÍSŤ BOKOM: PODPORUJEME PRÍSNEJŠIE PROTIPANDEMICKÉ OPATRENIA! Tretia vlna pandémie tvrdo udrela na Slovensko – po…

POLITIKA MUSÍ ÍSŤ BOKOM: PODPORUJEME PRÍSNEJŠIE PROTIPANDEMICKÉ OPATRENIA!

Tretia vlna pandémie tvrdo udrela na Slovensko – počty infikovaných lámu rekordy, rastie počet hospitalizovaných, ventilovaných a žiaľ aj umierajúcich. Situácia v nemocniciach je kritická. Teraz musí ísť politika bokom! Naším jediným spoločným cieľom musí byť ochrana zdravia a udržanie funkčného systému zdravotnej starostlivosti.

Vláda dnes schválila prísnejšie protipandemické opatrenia. Aj napriek tomu, že strana SPOLU – občianska demokracia je opozičná strana, podporujeme všetky opatrenia, ktoré zvýšia počet zaočkovaných, pomôžu ochrániť naše zdravotníctvo a ekonomiku, udržia voľnejší režim pre očkovaných a sprísnia režim pre neočkovaných. Opatrenia voči neočkovaným sprísňujú všetky okolité krajiny – nie je dôvod, prečo by Slovensko malo byť výnimkou.

Okrem podpory prísnejších opatrení však navrhujeme aj ďalšie kroky – opakovane napríklad vraciame do hry ideu zavedenia povinného očkovania vybraných skupín obyvateľstva – hlavne zdravotníkov, pracovníkov sociálnych služieb a pacientov z rizikových skupín. Nie je na čo čakať!

#SpoluTo Zvládneme

Autor správy, foto a správu publikoval SPOLU – občianska demokracia on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *