POMÁHAME S VYPLATENÍM VIAC AKO 5 MILIÓNOV VÝPLAT Vyše 2,12 miliardy EUR sme za rok a pol rozdelili ľuďom na viac ako 5 miliónov…

POMÁHAME S VYPLATENÍM VIAC AKO 5 MILIÓNOV VÝPLAT

Vyše 2,12 miliardy EUR sme za rok a pol rozdelili ľuďom na viac ako 5 miliónov výplat. Chceme ochrániť prácu a príjem pre čo najviac ľudí, a preto zvyšujeme overené schémy najvyššej pomoci ľuďom z rezortu práce v histórii Slovenska.

Zaplatenie odvodov do Sociálnej poisťovne za november 2021 si môžu zamestnávatelia a živnostníci s poklesom tržieb o aspoň 40 percent odložiť až do 30. septembra 2024.

Od novembra navyše aktivujeme Prvú pomoc+ okrem opatrenia 3B. Oproti pôvodnej schéme tak navyšujeme príspevky až o približne 50%.

Na rezorte práce pandemickú situáciu pozorne sledujeme a na základe údajov predvídame jej vývoj a dopady. Z výrazného poklesu nezamestnanosti v októbri sa teším, no fakty sú jasné. Ľudí na rezorte vediem k tomu, aby sme boli podľa možnosti vždy pripravení, aby sme sa riadili faktami a aby pomoc ľuďom odchádzala čo najskôr. Som rád, že sa nám v tomto darí.

Všetky informácie ku schémam Prvej pomoci nájdete na stránke www.pomahameludom.sk

Autor správy, foto a správu publikoval Milan Krajniak on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *