POVINNÉ OČKOVANIE VYBRANÝCH SKUPÍN OBYVATEĽSTVA? PRÁVNE MOŽNOSTI MÁME! V čase keď opätovne riešime extrémne čísla infikovaných,…

POVINNÉ OČKOVANIE VYBRANÝCH SKUPÍN OBYVATEĽSTVA? PRÁVNE MOŽNOSTI MÁME!

V čase keď opätovne riešime extrémne čísla infikovaných, hospitalizovaných a žiaľ aj umierajúcich sa vraciame v materiálu z leta tohto roku, keď podpredseda strany SPOLU a náš právny expert Pavel Nechala hovoril o právnych nástrojoch, ktorými by sa dalo aj u nás zaviesť a vymáhať povinné očkovanie vybraných skupín obyvateľstva (napr. zdravotníkov a pracovníkov z DSS), či dokonca všetkých občanov SR:

https://www.aktuality.sk/clanok/150fqsg/vyssie-zdravotne-odvody-pre-nezaockovanych-aj-tak-sa-da-bojovat-s-covidom-tvrdi-advokat-nechala/

Už dnes máme v SR povinnú približne desiatku rôznych očkovaní. V čase keď si pandémia Covid-19 už vyžiadala vyše 13 400 obetí a desiatky denne pribúdajú, hrozí kolaps nemocníc a mnohé negatívne dopady na sociálnu oblasť, školstvo i ekonomiku sa vraciame k nášmu návrhu otvoriť diskusiu o povinnom očkovaní – v prvom kroku zdravotníkov a ľudí, rizikových skupín a ľudí, ktorí s rizikovými skupinami pracujú. Keď to ide v Rakúsku a Maďarsku – musí to ísť aj u nás.

Sú tu však aj ďalšie možnosti – napríklad švajčiarsky profesor Marius Brülhart včera navrhol vyššie zdravotné poistenie pre ľudí, ktorí hoci sa môžu sa nechcú dať zaočkovať proti Covidu-19. Podľa pána profesora ide o podobnú situáciu ako pri cestovnom poistení pre tých, ktorí sa venujú rizikovým športom. Vyššie riziko – vyššie možné náklady liečenia – vyššie poplatky.

Strana Spolu pre presvedčená, že nie je čas na nerozhodnosť a vajatanie. Potrebujeme povinné očkovanie vybraných skupín a diskusiu a ďalšom zvýhodnení zaočkovaných.

#SpoluOdvážnePreSlovensko

Autor správy, foto a správu publikoval SPOLU – občianska demokracia on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *