RUŠENIE NEMOCNÍC NIE JE ŽIADNOU REFORMOU Rušenie regionálnych nemocníc bez výstavby nových špičkových zariadení nie je podľa st…

RUŠENIE NEMOCNÍC NIE JE ŽIADNOU REFORMOU

Rušenie regionálnych nemocníc bez výstavby nových špičkových zariadení nie je podľa strany HLAS – sociálna demokracia žiadnou reformou. Ak okyptená vládna koalícia napokon definitívne pretlačí svoj kontroverzný návrh, výsledkom bude menej dostupná zdravotná starostlivosť pre ľudí v regiónoch.

„Reformu nemocníc Slovensko potrebuje, no vládna koalícia ako obyčajne stavia dom od strechy. Plánom mojej vlády bola výstavba a obnova špičkových koncových nemocníc, v ktorých by pacienti sami vyhľadávali ošetrenie pre jeho vysokú kvalitu. Zároveň sa mali dva roky podrobne vyhodnocovať dáta o regionálnych nemocniciach, a nie od zeleného stola v Bratislave rušiť lôžka či celé oddelenia. Vláda pritom otvorene priznáva, že takýto zoznam zrušených oddelení už existuje, no zverejní ho až po budúcoročných komunálnych voľbách. Je to nepoctivá a neférová hra s občanmi, ktorú HLAS v žiadnom prípade nepodporí,“ uviedol líder HLASu Peter Pellegrini.

#hlas #smehlasomludi

Autor správy, foto a správu publikoval HLAS – sociálna demokracia on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *