Sexistický kix roka Od mimovládnej organizácie sme dostali oznámenie, že ako ministerstvo sme boli nominovaní na sexistický kix…

Sexistický kix roka

Od mimovládnej organizácie sme dostali oznámenie, že ako ministerstvo sme boli nominovaní na sexistický kix roka – anticenu za najsexistickejšiu reklamu roka. Uvedená nominácia sa týkala dvoch fotiek na instagramovom profile podpory nórskych grantov, s ktorým ale ministerstvo nemá nič spoločné. Naše ministerstvo nie je správcom daného instagramového profilu, ani ho nefinancuje, správca profilu je na instagrame riadne uvedený a každý, vrátane organizátorov tejto súťaže, si ho môže pozrieť.

Z Nórskych grantov, ktoré naopak spravujeme, sa financuje okrem iného podpora pre ženy v ťažkostiach, boj proti násiliu na ženách, či bezpečné domovy pre ženy – teda aktivity, ktoré ženám naozaj pomáhajú. Je otázka, ako ženám pomáhajú takéto súťaže. Ako žena v politike každý deň vidím hrubé správanie, urážky, zhadzovanie len preto, že je politička ženou. Aj preto vždy veľmi rada podporím zmysluplné aktivity na pomoc ženám, ku ktorým sa pristupuje hrubo, vulgárne, alebo nebodaj násilne.

Partnerom projektu sexistický kix roka je ministerstvo spravodlivosti, ktoré na projekt poskytlo zo štátnych peňazí dotáciu na podporu ľudských práv vo výške 43 tisíc eur. Z toho istého balíka napríklad detská linka pomoci dostala výrazne nižšiu pomoc, hoci práve deti počas pandémie zažívali najväčší nárast problémov a izoláciu. Ministerstvo spravodlivosti si musí lepšie postrážiť profesionálny prístup na projektoch, ktoré financuje. Aby sa nestávalo, že z peňazí nás všetkých sú obviňovaní ľudia, ktorí nič zlé nespravili.

(Fotka je upravená z dôvodu, aby sa môj FB profil náhodou neocitol ako nominácia na sexistickú anticenu roka.)

Autor správy, foto a správu publikoval Veronika Remišová on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *