ŠKOLY DOSTANÚ FINANCIE NA MODERNIZÁCIU A OPRAVY 🔹Ministerstvo školstva celkovo pre školy vyčleňuje 20 miliónov za účelom dofinan…

ŠKOLY DOSTANÚ FINANCIE NA MODERNIZÁCIU A OPRAVY
🔹Ministerstvo školstva celkovo pre školy vyčleňuje 20 miliónov za účelom dofinancovania prevádzky, modernizácie či údržby škôl.

🔹Pôjde o príspevok v sume 30 eur na žiaka, za ktorý môže škola modernizovať priestory, vybavenie, či zaplatiť prevádzkové náklady, údržbu alebo energie.
🌐Zoznam škôl aj s príspevkom, ktorý dostanú, si viete pozrieť tu: https://www.minedu.sk/dohodovacie-konanie-dofinancovanie-prevadzkovych-nakladov-november-2021/

✅Okrem tejto sumy prispieva rezort školstva školám sumou 2 milióny eur na havarijné stavy kotlov, kotolní či vykurovacích systémov. Na tento účel tak pôjde za rok 2021 celkom 3,2 milióna eur.

✅Okrem toho bola v roku 2021 vyhlásená aj výzva Modernejšia škola. Sumou 3,5 milióna eur bolo podporených 144 škôl, ktoré si za príspevok vytvorili moderné učebne podporujúce inovatívne prístupy k výučbe, tímovú prácu či diskusiu alebo vytvárali pre žiakov spoločné oddychové priestory.

FOTO: koláž Škola Brehy pred a po rekonštrukcii.

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR on Facebook Zdroj Read More

Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *