SKVELÁ PRÁCA POLICAJTOV ŠTVRTÉHO BRATISLAVSKÉHO OKRESU OBJASNILI PRÍPAD TELEFONICKÉHO PODVODU NA SENIORKE ! 🕵️‍♀️Intenzívne ni…

SKVELÁ PRÁCA POLICAJTOV ŠTVRTÉHO BRATISLAVSKÉHO OKRESU
OBJASNILI PRÍPAD TELEFONICKÉHO PODVODU NA SENIORKE !

🕵️‍♀️Intenzívne niekoľko mesačné vyšetrovanie prinieslo svoje výsledky! Policajti Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave IV objasnili prípad podvodu na 72-ročnej seniorke, ku ktorému došlo začiatkom septembra tohto roka. Obvineniu zo zločinu podvodu spáchaného formou spolupáchateľstva čelia dvaja muži – 19ročný Valentín H. z Košíc a 40-ročný Peter H. z okresu Prievidza.

👥Podľa zabezpečenej dôkaznej situácie mali obvinení po vzájomnej dohode kontaktovať poškodenú s legendou policajt – volajúci sa predstavil ako policajt Martinák a uviedol jej že jej syn mal dopravnú nehodu pri ktorej došlo k zraneniu malého dieťaťa. Jeho rodičia sú ochotní v prípade vyplatenia finančnej hotovosti 8.000 Eur zrušiť podanie oznámenia. Seniorka následne v zmysle pokynov a inštrukcii zrealizovala prevod finančnej hotovosti vo výške 5.000 ,- Eur na konkrétne číslo účtu v jednej z pobočiek bánk nákupného centra vo štvrtom bratislavskom okrese.
Až po príchode domov z nákupného centra zistila, že jej syn nebol účastníkom dopravnej nehody a stala sa obeťou podvodného konania.

⛓Vo vzťahu k obvinenému 40-ročnému Petrovi bol zo strany vyšetrovateľa spracovaný aj podnet k jeho väzobnému stíhaniu.

⚖Nakoľko obvinený sa tohto konania dopustili vo vzťahu k osobe vyššieho veku, teda v zmysle trestného zákona voči chránenej osobe, v prípade preukázania viny pred súdom im hrozí trest odňatia slobody na tri roky až desať rokov.

Autor správy, foto a správu publikoval Polícia SR – Bratislavský kraj on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *