Slovenská národná strana vyzýva predsedu vlády Hegera, aby sa okamžite začal angažovať vo veci nazmluvnenia ceny plynu pre Slove…

Slovenská národná strana vyzýva predsedu vlády Hegera, aby sa okamžite začal angažovať vo veci nazmluvnenia ceny plynu pre Slovenskú republiku.

Všetky zodpovedné vlády dnes rokujú o dodávkach plynu pre svoje štáty. Je zrejmé, že cena plynu bude historicky najvyššia a je zrejmé, že Korčok ani Sulík v Petrohrade v júni tohto roka nezvládli rokovania s Gazpromom. V Petrohrade rokujú predsedovia vlád, pretože situácia v jednotlivých štátoch je vážna. Ak sa naša vláda na čele s premiérom nezobudí, hrozí Slovensku jedna z najvyšších cien plynu v regióne.

Okolité štáty pristupovali k nákupu plynu a nazmluvneniu ceny rôzne. Naša vláda však tento problém podcenila a bude plne zodpovedná za to, ak bude cena plynu na Slovensku historicky najvyššia a to s ohľadom na ceny v regióne. Obzvlášť plyn je závažnou komoditou, ktorá ovplyvňuje aj cenu energií, osobitne elektriny. Vyzývame preto predsedu vlády, aby bezodkladne požiadal o stretnutie s vedením Gazpromu a angažoval sa v predmetnej záležitosti, pretože inak ponesie premiér Heger plnú zodpovednosť za neschopnosť svojich nominantov a jednotlivých ministrov.

V prípade, že cena plynu bude v zimných mesiacov na Slovensku nekontrolovateľná, bude dochádzať k bankrotom jednotlivých podnikov a ohrozí to aj platbyschopnosť domácností. Tomu všetkému sa dá predísť rokovaním a nie strkaním hlavu do piesku. Táto vláda amatérsky koná v takmer v každej oblasti. V prípade však, že nedohodne cenu plynu s Gazpromom, je to tak ako zadlžovanie Slovenska o 9 miliárd eur a neskutočný hazard s našou budúcnosťou.
FOTO TASR

Autor správy, foto a správu publikoval Slovenská národná strana on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *