Slovenská národná strana žiada ministra zdravotníctva o poskytovanie adekvátnych informácií ohľadom prevencie a liečby pacientov…

Slovenská národná strana žiada ministra zdravotníctva o poskytovanie adekvátnych informácií ohľadom prevencie a liečby pacientov.

Minister zdravotníctva prefarbil Slovensko na tmavo. Už polovica okresov je v čiernej a od budúceho týždňa sa určite zmenia podmienky aj pre ďalšie okresy. Včera sa na tlačovej konferencii nechal počuť, koľko nám denne pribúda pacientov, a že je to stále horšie. Minister nie je v závideniahodnej situácii. Mal by konečne počúvať aj hlas praktických lekárov a to nielen v súvislosti s legislatívou pri transformácii nemocníc.

Slovenská národná strana vyzýva ministra zdravotníctva aby využil svoje kompetencie a žiadal od šéfa rezortu financií namiesto lotériových benefitov za očkovanie, prostriedky, ktoré by boli investované do ľudských zdrojov.

Následne by mal prepracovať tabuľkové platy zamestnancov v zdravotníctve tak, aby povolanie lekára a zdravotníckeho personálu bolo atraktívne aj doma a zdravotníci neodchádzali pracovať do zahraničia.

Keď už nedokáže zabezpečiť dostatok personálu, nech aspoň ten personál, ktorý je k dispozícii, je adekvátne ohodnotený.

Namiesto represálií a vyhrážok lockdownom, by bolo žiadúce venovať sa viac koncepčnému riešeniu celého zdravotníctva. To sa nedá manažovať direktívne, zdravotníctvo nie je armáda.

Slovenská národná strana žiada ministra zdravotníctva o poskytovanie adekvátnych informácií ohľadom prevencie a liečby pacientov. Netreba čakať na vážny stav pacienta a jeho hospitalizáciu. Treba začať s intenzívnou prevenciou a okamžitou liečbou. To je cesta ako predísť kolapsu nemocníc počas ďalších týždňov.

Riešení je mnoho, stačí počúvať hlasy lekárov prvého kontaktu a zmeniť komunikačnú rétoriku. Vyhrážky, násilný tlak a vyvolávanie nevraživosti medzi ľuďmi očkovanosť na Slovensku určite nezvýši ani mapu okresov neprekreslí na optimistickejšie farby.
FOTO TASR

Autor správy, foto a správu publikoval Slovenská národná strana on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *