SLOVENSKO JE 10 ROKOV SÚČASŤOU INICIATÍVY PRE OTVORENÉ VLÁDNUTIE Slovenská republika sa k medzinárodnej Iniciatíve pre otvorené…

SLOVENSKO JE 10 ROKOV SÚČASŤOU INICIATÍVY PRE OTVORENÉ VLÁDNUTIE

Slovenská republika sa k medzinárodnej Iniciatíve pre otvorené vládnutie prihlásila v roku 2011 ako jedna z prvých krajín sveta. Koordináciou agendy otvoreného vládnutia bol poverený splnomocnenec vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti so svojím novozriadeným úradom. Pod ministerstvom vnútra funguje úrad od roku 2012.

💬 „Počas desiatich rokov sme aj vďaka Iniciatíve pre otvorené vládnutie zaviedli do vládnutia mnohé dôležité kroky na podporu transparentnosti či participácie občanov na vládnutí. K týmto krokom patrí napríklad povinné zverejňovanie informácií pred tvorbou legislatívnych návrhov, zverejňovanie informácií o konečných užívateľoch výhod a Register partnerov verejného sektora či prijatie krokov, ktoré podporujú lepšiu transparentnosť súdnictva,“ povedal Splnomocnenec vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti Martin Giertl.

✅ Zmyslom Iniciatívy pre otvorené vládnutie je podporovať transparentnú, zrozumiteľnú komunikáciu vlády so svojimi občanmi, rozvíjať spoluprácu na všetkých úrovniach vládnutia s relevantnými aktérmi vrátane občianskej spoločnosti a posilňovať zúčtovateľnosť vlády voči svojim občanom.

VIAC: https://www.minv.sk/?ros_ogp
Iniciatíva pre otvorené vládnutie

Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo vnútra SR on Facebook Zdroj Read More

Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *