SLOVENSKO SA STALO EURÓPSKYM CENTROM PRE POCTIVÉ PRACOVNÉ PODMIENKY

SLOVENSKO SA STALO EURÓPSKYM CENTROM PRE POCTIVÉ PRACOVNÉ PODMIENKY

Od dnes na Slovensku🇸🇰 oficiálne sídli prvá európska inštitúcia – Európsky orgán práce. Po mnohých ťažkých vyjednávaniach a dlhých mesiacoch práce sme to dotiahli do úspešného konca – dnes sme slávnostne otvorili jej sídlo a môže sa pustiť do práce na tom, aby pracujúci v celej Európskej únii mali férové pracovné prostriedky vo všetkých štátoch. A aj napríklad na tom, aby na Slovensku nemohli načierno pracovať ľudia, ktorí berú prácu našim občanom.

Slovensko je mimoriadne pracovité. Sídlo Európskeho orgánu práce je teda na správnom mieste – nielen tu nájdu druhý domov a dajú prácu našim občanom, ešte si aj môžu z nás všetkých brať príklad. Týmto okamihom sme sa stali dôstojným partnerom viditeľným na mape sídiel európskych inštitúcii.

Novej agentúre vidím priamo z ministerstva do okien. Naša blízkosť uľahčí vzájomnú spoluprácu – budeme priamo pri tvorení celoeurópskych pravidiel pre pohyb pracovnej sily a sociálnom zabezpečení ľudí. A naplno to využijeme. Lebo pracujeme pre Slovensko a budeme v tom pokračovať.

Autor správy, foto a správu publikoval Milan Krajniak on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *