Smerovanie krokov na riešenie otázky klimatických zmien

Proti klimatickým zmenám 🌍 sa zaviazala bojovať aj #ECB ,píše jej prezidentka Christine Lagardová vo svojom najnovšom blogu.

👉 Tento týždeň sa v Glasgowe koná klimatický samit COP26 a prezidentka ECB zdôrazňuje, že je to významná príležitosť vytýčiť si jasnú cestu smerom k bezuhlíkovému svetu.

Z blogu Christine Lagardovej sme vybrali niekoľko myšlienok:

🔹Prechod na ekologické hospodárstvo môže byť spojený s určitými nákladmi, zároveň však prináša príležitosti. Technologický pokrok výrazne znížil cenu solárnej energie, ktorá dnes patrí k vôbec najlacnejším zdrojom elektriny.

🔹Vplyv prírodných katastrof a ekologickej transformácie na infláciu sa priamo dotýka hlavného mandátu ECB, ktorým je udržiavanie cenovej stability. Klimatickým zmenám preto venujeme čoraz väčšiu pozornosť.

🔹Prevencia voči nákladom, ktoré spôsobia katastrofy ako lesné požiare, horúčavy a suchá, je z viacerých pohľadov výhodnejšia, ako sú náklady na samotnú ekologickú premenu.

„Cesta vpred sa môže zdať náročná, ale cieľ poznáme a jej väčšia časť je dobre označená,“ končí svoj blog prezidentka ECB. Jeho kompletné znenie si môžete prečítať tu 👉 www.ecb.europa.eu/press/blog/date/2021/html/ecb.blog211104~b84ec56476.sk.html

Európska centrálna banka (ECB) je centrálnou bankou 19 krajín Európskej únie, ktoré prijali euro. Našou hlavnou úlohou je udržiavať cenovú stabilitu v eurozóne a zachovávať tak kúpnu silu jednotnej meny.

Autor správy, foto a správu publikoval Národná banka Slovenska on Facebook Zdroj Read More

Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *