SNS navrhuje, aby štát klinicky testoval ľudí a dal im lieky a nenechal ich bez pomoci ležať doma V štáte absolútne chýbajú sys…

SNS navrhuje, aby štát klinicky testoval ľudí a dal im lieky a nenechal ich bez pomoci ležať doma

V štáte absolútne chýbajú systémové opatrenia, zatvárajú sa bezhlavo prevádzky, nerobia sa potrebné opatrenia pre podnikateľov, vládne tu anarchia a chaos. Medzi ľuďmi panuje beznádej, stres, vláda tlačí ľudí do existenčného rizika. Čakajú nás väčšie ekonomické problémy ako Covid.

Predseda SNS uviedol, že sa musia začať diagnostikovať ochorenia a štát musí podporovať ambulantnú liečbu. Ľudia sa nevedia dovolať na call-centrá alebo k svojim lekárom. „Zlepšili by sme prvotnú zdravotnú starostlivosť. Vláda nezdvihla platy zdravotníkom, ktorí majú tiež svoje problémy po roku a pol krízy, a tak utekajú za lepšími podmienkami do zahraničia alebo idú do dôchodku. Sme najviac zadlženým štátom v EÚ. Z 9,6 mld. eur sme mohli mať postavené nemocnice a zdvihli by sme platy zdravotníkom,“ skritizoval vládne nesystémové opatrenia predseda Danko a navrhol riešenia.

Lockdown je nesystémový a je to predčasné opatrenie. Lockdown nemôže prísť zo dňa na deň. „Čo urobia podnikatelia s nakúpeným tovarom, keď im zo dňa na deň zavrú prevádzku. Zakázali chodiť na športové podujatia a školy sú otvorené. Naša vláda neumožnila používať Sputnik a pritom v Maďarsku sa ním stále môže očkovať. Očkovanie je riešene len vtedy, keď sa neprenáša ochorenie ďalej. Očkovanie je jednou z možných ciest, no je potrebné prihliadať na možné riziká. Napríklad okrem očkovania testovať ľudí, či majú protilátky proti Covidu,“ vysvetlil.

SNS dbá na slobodu rozhodovania v očkovaní. „Zraniteľné skupiny musíme chrániť a hľadať možnosti, ako im pomôcť. Ak je očkovanie podľa odborníkov účinné, tak kolektívna imunita by mala byť zaručená, no stále ju nemáme. Pýtame sa, prečo nie sú okrúhle stoly všetkých odborníkov, pretože lekári majú neprehľadnú situáciu ako liečiť. Odkaz je jasný, aby boli predčasné voľby s voľbami do VÚC a komunálnymi voľbami, ináč nás tu budú Matovič, Kollár a Sulík ďalej likvidovať. Je napríklad scestné riešiť zdravotnú reformu, keď máme krízu, pretože sa ňou môže viac pokaziť ako pomôcť. Zdravotníctvo potrebuje obrovskú dávku systémových peňazí, tak ako SNS pomohla živnostníkom alebo učiteľom a vojakom,“ skonštatoval predseda SNS Andrej Danko.
FOTO TASR

Autor správy, foto a správu publikoval Slovenská národná strana on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *