SNS odsudzuje aroganciu ministerstva zdravotníctva najmä voči seniorom Zatiaľ čo minister zdravotníctva odpočíval na pláži, se…

SNS odsudzuje aroganciu ministerstva zdravotníctva najmä voči seniorom

Zatiaľ čo minister zdravotníctva odpočíval na pláži, seniori museli riešiť závažné otázky týkajúce sa dostupnosti liekov. Od januára totiž platí, že lieky majú pacientovi predpisovať nie obvodní lekári, ale špecialisti, ktorí liečbu indikujú.

Slovenská národná strana vyzýva ministerstvo zdravotníctva, aby vyhlásilo minimálne polročné prechodné obdobie pre takúto liekovú turistiku občanov. Je potrebné najskôr dať možnosť pacientovi, aby si nastavil návštevy lekárov odborníkov tak, aby to nezaťažilo jeho zdravotný stav zbytočným stresom. Treba znovu začať komunikovať s lekármi, aby na takéto prechodné obdobie zostalo v platnosti predpisovanie liekov všeobecným lekárom, a to najmä pre pacientov so závažnými zdravotnými ťažkosťami.

Ministerstvo zdravotníctva nezaujíma, že sa takto najmä seniori dostanú ku svojim liekom neskoro. Objednávacie lehoty u špecialistov sa nepočítajú na dni , ale na týždne ba aj mesiace. Pre pacienta je náročné dostať sa k lekárovi, kde potrebuje mať test, na výsledok ktorého môže čakať aj niekoľko dní. Seniori, ktorí boli zvyknutí, že si všetko vybavia u obvodného lekára (napríklad v obci), budú mať teraz problém aj pri návšteve odborníka, za ktorým musia vycestovať mimo obec. Ku poplatkom za lieky musia prirátať náklady na cestovanie, čo tiež zvyšuje náklady na cestovanie čo je pri už aj tak nízkych dôchodkoch dosť povážlivé.

Autor správy, foto a správu publikoval Slovenská národná strana on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *