SNS žiada pre občanov balíčky s vitamínmi a liekmi Očkovanie úplne rozhádalo slovenských občanov. Valí sa na nás z médií, z pre…

SNS žiada pre občanov balíčky s vitamínmi a liekmi

Očkovanie úplne rozhádalo slovenských občanov. Valí sa na nás z médií, z prejavov politikov, i v bežných životných situáciách. Pred propagandou tohto typu sa nemožno skryť. Riešia sa počty podaných vakcín, testov a odporúčania, kde všade vás hoc aj bez čakania zaočkujú. Lebo veď vakcína je sloboda. Nikto však neberie ohľad na občana, ktorý sa z osobných alebo medicínskych dôvodov očkovať nemôže. Ani náklady na očkovanie nie sú malé, vakcína pre jedného pacienta stojí 40 eur a všetky vakcíny sú zakúpené zo spoločných zdrojov štátu.

Slovenska národná strana sa pýta vlády, prečo v rámci prevencie v rovnakej cene nedá občanom, ktorí sa očkovať nemôžu, balíčky s vitamínmi. Prečo týchto občanov segreguje ako nezodpovedných, keď práve oni sa voči svojmu zdravotnému stavu správajú zodpovedne. Prečo sa vláda správa k neočkovaným občanom ako k podradnej skupine. Nie sú to žiadni dezoláti a vytvárajú rovnaké hodnoty a rovnako platia dane ako tí ostatní. Na tieto otázky nemáme odpovede.

Tretia vlna naberá na sile a vraj sa to bude ešte zhoršovať. Práve preto treba ľuďom pomôcť pri zvládnutí situácie s čo najmenším zaťažením zdravotníckeho personálu nemocníc. Život sa po všetkých stránkach stáva drahším. Ceny idú raketovým tempom hore. Jediné čo sa nedá ani za veľké peniaze kúpiť je zdravie. Aj preto sa o ľudí všetkých vekových a príjmových kategórií musí postarať štát a jeho vláda. Nestačia prázdne slová, nestačí jalová jednostranná propaganda. Treba jasnú, vecnú a rozumnú komunikáciu aj preto, aby sme ľudsky, eticky a morálne neupadli do spoločenskej kómy z ktorej nebude cesty späť.
FOTO TASR

Autor správy, foto a správu publikoval Slovenská národná strana on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *