#spolupracapreslovensko 💙

#spolupracapreslovensko 💙

INSTAGRAM ZALIALA POZITÍVNA OČKOVACIA VLNA 😍💉

Desiatky osobností, hercov, umelcov, ale aj zdravotníkov, zdravotníčiek alebo fitness trénerov a tréneriek pridávajú na Instagram a Facebook príspevky s hashtagom #spolupracapreslovensko

Vyjadrujú v nich podporu očkovaniu a aj cez osobné príbehy hovoria o tom, prečo a ako sa rozhodovali o očkovaní. Typická lavína protihejtu, nadávok až výhražiek, ktoré po takýchto príspevkoch vždy nasledovala, bude mať teraz čo robiť, aby túto pozitívnu atmosféru prekonala.

Veľmi radi by sme si za toto pripísali zásluhy, ale nemáme ich. Táto iniciatíva vznikla spontánne, zdola, nie je to súčasťou oficiálnej kampane, nevieme za toto ponúknuť nič iné, len náš obdiv a morálnu podporu.

Pri rozhodovaní o zdravotných veciach treba počúvať predovšetkým lekárov a vedcov. Takáto iniciatíva je ale veľmi dôležitá na vizualizovanie toho, že väčšina dospelých ľudí je na Slovensku už dávno zaočkovaná. Pretože, ako je už známe, nezaočkovaní mávajú väčšinu na dvoch miestach: 1. v nemocniciach a 2. v komentároch na FB. A práve ten druhý bod by sa teraz mohol zmeniť.

Mrzí nás, že týmto asi budú mať pokazenú nedeľu profesionálni hejteri a správcovia anonymných účtov, ktorých teraz čaká veľká kopa práce. Pardon!

Nezaočkovaným ľuďom s otvorenou mysľou pripomíname len jedno: zmeniť názor nie je hanba. Je pochopiteľné, že ste chceli počkať, je prirodzené, že ste sa neponáhľali, keď bola dobrá epidemická situácia. Teraz sú naše nemocnice už takmer plné, zostať nezaočkovaný je veľmi nebezpečné a je dôležité vedieť názor prehodnotiť. Autor správy, foto a správu publikoval Juraj Šeliga – Za ľudí on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *