STANOVISKO BRATISLAVSKEJ POLÍCIE K VEREJNÝM ZHROMAŽDENIAM KTORÉ SA USKUTOČNIA DŇA 17.11.2021 ✅Krajské riaditeľstvo Policajného …

STANOVISKO BRATISLAVSKEJ POLÍCIE K VEREJNÝM ZHROMAŽDENIAM
KTORÉ SA USKUTOČNIA DŇA 17.11.2021

✅Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave v súvislosti s viacerými verejnými zhromaždeniami, ktoré sa na území hlavného mesta Slovenskej republiky uskutočnia v stredu (17.11.2021), pripravuje bezpečnostné opatrenie. To bude zamerané na ochranu života, zdravia, majetku občanov ako aj na ochranu verejného poriadku.
S občanmi, ktorí sa rozhodnú zhromaždení zúčastniť budú komunikovať policajti Antikonfliktného tímu Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave. Ich snahou bude konštruktívne komunikovať so zúčastnenými, predchádzať prípadným konfliktným a agresívnym prejavom správania.
✅Policajti Krajského dopravného inšpektorátu budú dopravno-bezpečnostnú situáciu na území Bratislavy priebežne monitorovať a v prípade vzniku možných komplikácii ju budú usmerňovať. Preto vyzývame vodičov, aby rešpektovali pokyny polície. O prípadných aktuálnych zmenách v doprave budeme verejnosť priebežne informovať.
V tejto súvislosti vyzývame aby zvážili presun motorovými vozidlami počas doby trvania týchto zhromaždení, resp. pokiaľ je to možné aby sa centru Bratislavy vyhli a zvolili alternatívnu trasu.
✅Bratislavská polícia vyzýva osoby, ktoré sa týchto zhromaždení plánujú zúčastniť, aby so sebou nebrali pyrotechnické výrobky, chladné alebo strelné zbrane, prípadne iné predmety ktoré by bolo možné využiť na útok voči telu dôraznejším.
✅Policajti budú situáciu operatívne monitorovať, priebežne vyhodnocovať a postupovať v zmysle zákona o PZ. V prípade ak by zo strany účastníkov týchto zhromaždení došlo k narúšaniu verejného poriadku, prípadne páchania protiprávnej činnosti, policajti využijú oprávnenia dané zákonom za účelom obnovenia verejného poriadku.

#dasatoajslusne

Autor správy, foto a správu publikoval Polícia SR – Bratislavský kraj on Facebook Zdroj Read More

Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *