TITANIC SA DOTKOL DNA. QUO VADIS SLOVENSKO? Snáď NIKTO v tejto krajine, OKREM trojice pánov Matoviča, Lengvarského a Hegera, n…

TITANIC SA DOTKOL DNA. QUO VADIS SLOVENSKO?

Snáď NIKTO v tejto krajine, OKREM trojice pánov Matoviča, Lengvarského a Hegera, nepochybuje o tom, že PRVÉ MEDZI PRVÝMI spomedzi rezortov je v oblasti akútnej pomoci zo strany štátu ZDRAVOTNÍCTVO.

Prezidentka republiky verejným vyjadrením jednoznačne prioritizovala zdravotníctvo a apelovala na okamžitú a nevyhnutnú stabilizáciu zdravotného personálu.

Všetci, nielen pacienti a zdravotníci vidia, že zdravotníctvo je toho času systémovo a personálne úplne na kolenách. Vníma to každý jeden príčetný človek. Je nad slnko jasné, že ak nám lekári, sestry, či záchranári odídu za hranice alebo začnú pracovať mimo svoj odbor, môže minister zdravotníctva a premiér aj 100-krát obehnúť nemocnice naprieč krajinou a parlament môže schváliť aj tri zákony o stratifikácii alebo optimalizácii siete nemocníc, ale LIEČŤ nás tu NEBUDE mať žiaľ KTO.

Takmer dva roky lekári a sestry, nie štát, bojujú zo všetkých síl za to, aby sme aj tú nekonečnú pandémiu už konečne poslali kade ľahšie. Napriek tomu na nich štát z vysoka kašle. Keď sme im pred rokom a pol pateticky tlieskali na balkónoch, úprimne sme verili, že toto je pre nich naozaj len tá povestná čerešnička na torte a milé potešenie. Pretože SKUTOČNÁ VĎAKA sa prejavuje INAK. Lenže minister Matovič s požehnaním ministra Lengvarského si to zjavne nemyslia. Títo dvaja víťazoslávne povedali našim zdravotníkom, že za všetko to, čo pre nás robia, si ich prácu a obetu vážia natoľko, že v roku 2022 dostanú “silné motivačné” zvýšenie platov až o celú NULU navyše (áno, s výnimkou úpravy miezd o každoročnú valorizáciu podľa platového automatu pre lekárov v nemocniciach).

Môže sa preto dnes ešte niekto lucídny čudovať, že 2500 lekárov chce podať výpovede? Ja teda vôbec nie. A rovnako sa nečudujem nikomu, kto dnes vážne rozmýšľa nad kúpou jednosmernej letenky ďaleko od Slovenska. Je to krutá realita a trpké vysvedčenie pre Slovensko a súčasná vláda jeho kredit a progres nezvyšuje, len ho viac a viac prehlbuje.

#hlas #smehlasomludi Autor správy, foto a správu publikoval HLAS – sociálna demokracia on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *