V TOMTO PRÍPADE PRIŠLO UVEDOMENIE NESKORO😒 👉Policajti druhého bratislavského okresu objasňujú trestný čin podvodu, ktorého sa d…

V TOMTO PRÍPADE PRIŠLO UVEDOMENIE NESKORO😒

👉Policajti druhého bratislavského okresu objasňujú trestný čin podvodu, ktorého sa dopustil neznámy páchateľ vystupujúci ako policajt kriminálnej polície. Legenda s peniazmi v ohrození obrala seniorku o niekoľko tisíc eur.
👉Na jedno z obvodných oddelení druhého bratislavského okresu sa dostavila 81 – ročná seniorka, ktorá prišla oznámiť, že sa stala obeťou podvodu. Dala sa nalákať neznámym mužom. Jeho telefonát, ktorý mal smerovať práve na seniorku mal byť prvotne s informáciou, že jej má doručovateľka priniesť sumu 250€, ale vraj jej musí vydať z 500eurovej bankovky, načo seniorka zareagovala, že doma nedisponuje takou hotovosťou, ale posnaží sa ju zabezpečiť a dala mu svoje mobilné číslo. Po chvíli jej na mobilné číslo volal neznámy muž, ktorý sa jej mal predstaviť ako policajt kriminálnej polície, ktorý jej mal uviesť, že jej pred chvíľou mali volať podvodníci, ktorí môžu mať komplicov v banke a hrozí jej, že z jej účtu vyberú finančnú hotovosť. Udržiavaním telefonického kontaktu so seniorkou ju mal inštruovať, aby z účtu v banke vybrala hotovosť vo výške 7700€. Po vykonaní výberu ju mal ďalej navigovať, aby išla na Páričkovu ulicu ku konkrétnemu modrému plastovému kontajneru. Na križovatke ulíc Páričkova – Revúcka seniorka položila podľa inštrukcií obálku s hotovosťou na kontajner a vrátila sa k vchodu obchodného centra, kde mala počkať na príchod policajnej hliadky. Keď sa žiadna policajná hliadka nedostavila, vtedy seniorka pochopila, že sa stala obeťou podvodu.

❗V súvislosti s uvedeným prípadom bratislavskí policajti odporúčajú seniorom dodržiavať nasledovné rady a odporúčania:

➡️Buďte obozretní, nedôverujte neznámym osobám, ktoré Vás telefonicky alebo elektronickou formou kontaktujú a tlačia Vás do úkonov, ktoré nie sú podľa Vás v poriadku.
➡️RAĎTE SA, PÝTAJTE SA, ČI UŽ ZNÁMYCH, PRACOVNÍKOV V BANKÁCH, ALEBO NA INÝCH ÚRADOCH A MIESTACH, AK SI NIE STE ISTÍ!
➡️PRI PODOZRIVÝCH VOLANIACH OKAMŽITE PRERUŠTE HOVOR!
➡️V prípade čo i len najmenšieho podozrenia okamžite kontaktujte svojich príbuzných a ozrejmite im situáciu.
➡️Policajti NIKDY telefonicky nekontaktujú seniorov a neinformujú ich o údajných / pravdepodobných krokoch zlodejov (že senior bude vykradnutý a peniaze má hodiť do smetného koša).

Autor správy, foto a správu publikoval Polícia SR – Bratislavský kraj on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *