Video Peter Mach

🇸🇰 AKO BY V PRAXI VYZERALI VOĽBY PRI 8 VOLEBNÝCH OBVODOCH

👉 Zmena volebného zákona tak, aby malo Slovensko 8 namiesto jedného volebného obvodu, nie je zložitá. Vo videu vysvetľuje bývalý predseda Štatistického úradu SR Peter Mach.

✅ Preto sme k 8 obvodom pre voľby do NR SR verejne vyzvali vládu a vítame aj petíciu za viac obvodov, s ktorou po tejto našej výzve prišlo Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS).

👉 Aby však bola petícia naozaj účinná, navrhujeme SPOJIŤ ZBER PODPISOV s blížiacimi sa komunálnymi a regionálnymi voľbami. Pre čo najväčší úspech petície je podľa nás dôležité, aby ju podporila aj Únia miest Slovenska (ÚMS).

🇸🇰 PREČO CHCEME 8 VOLEBNÝCH OBVODOV?

☝️ 1. Ľudia majú mať možnosť spravodlivo zvoliť si svojho poslanca – teda zo svojho regiónu. Politici tak budú mať s ľuďmi osobnejší vzťah aj väčšiu zodpovednosť. Slovensko totiž nie je iba Bratislava, ktorú dnes v NR SR zastupuje takmer 1/3 poslancov. Sú to všetky regióny, ktorú musia mať v národnom parlamente proporčné zastúpenie.

☝️ 2. Oligarchovia nesmú riadiť politiku. Dnes im často stačí postrážiť celonárodnú kandidátku, pri 8 obvodoch to nebude také ľahké.

Súčasný volebný zákon ešte z mečiarovských čias nezodpovedá dnešnej realite. Veríme, že k zmene dôjde a aktívne pre ňu hľadáme podporu.

#8obvodov #najblizsiepriLudoch

Autor správy, foto a správu publikoval KDH on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *