Vizitka „digitálnych lídrov“ Smeru: Prvý veľký prípad európskej prokuratúry je kyberprojekt úradu Pellegriniho a Rašiho, ktorý s…

Vizitka „digitálnych lídrov“ Smeru: Prvý veľký prípad európskej prokuratúry je kyberprojekt úradu Pellegriniho a Rašiho, ktorý som hneď po nástupe vlády dala skontrolovať

Keď som prebrala úrad po „digitálnych lídroch“ Smeru, Petrovi Pellegrinim a Richardovi Rašim, veľmi jasne som deklarovala zmenu v prístupe k štátnemu IT. V prvom rade nulovú toleranciu ku korupcii. Vybavovači, kšefty súkromných firiem a predražené zákazky za peniaze nás všetkých museli skončiť. Takisto prišla dôsledná kontrola a audit podozrivých projektov. Po našich upozorneniach Najvyšší kontrolný úrad potvrdil vážne podozrenia v kyberprojekte za 52 miliónov EUR a postúpil ich polícií. Dnes sa dozvedáme, že prípad vyšetruje novozriadená európska prokuratúra.

Richard Raši a Peter Pellegrini sa od začiatku môjho pôsobenia do mňa navážajú a snažia sa spochybniť prácu, ktorú robíme. Keď som upozornila na podozrenia pri tomto projekte, pán Raši sa vyjadril, že som „opäť pospájala nespojiteľné, len aby som si mohla urobiť tlačovku.“ Som zvedavá, či sa v podobnom duchu plánuje vyjadriť aj pre vyšetrovanie európskej prokuratúry. Za tento projekt okrem trestného vyšetrovania hrozia aj obrovské korekcie, ktoré v konečnom dôsledku zaplatia všetci občania Slovenska.

Boj proti korupcii a netransparentnému šafáreniu je ťažký, avšak postupne prináša výsledky. Napriek útokom a pokusom diskreditovať a spochybniť našu prácu v nej budem aj naďalej pokračovať. Držte palce!

Autor správy, foto a správu publikoval Veronika Remišová on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *