VY STE NAŠE OČI A UŠI, ĎAKUJEME🙏 OBJASNILI SME SÉRIU KRÁDEŽÍ DO BYTOV❗️ DVAJA OBČANIA UKRAJINY SKONČILI ZA MREŽAMI❗️ ✅Tak ako s…

VY STE NAŠE OČI A UŠI, ĎAKUJEME🙏
OBJASNILI SME SÉRIU KRÁDEŽÍ DO BYTOV❗️
DVAJA OBČANIA UKRAJINY SKONČILI ZA MREŽAMI❗️

✅Tak ako sme Vás v priebehu uplynulých týždňov informovali, na území Bratislavy sme zaznamenali v poslednom období nárast prípadov krádeží vlámaním do bytov. Bratislavská polícia sa prostredníctvom tlačových správ, príspevkov na sociálnej sieti ale aj videí obracala na občanov a prostredníctvom odporúčaní a rád ich vyzývala k zvýšenej ostražitosti.
✅A práve týmito odporúčaniam sa riadil aj obyvateľ štvrtého bratislavského okresu, ktorý v uplynulých dňoch pri ceste domov spozoroval vo večerných hodinách podozrivú situáciu v byte jeho susedov. Nakoľko disponoval informáciou, že jeho susedia sú momentálne odcestovaní, spozoroval podozrivý pohyb a svietenie v byte susedov, neváhal a duchaprítomne kontaktoval políciu na linke 158, kde túto situáciu nahlásil operátorke. Tá bezodkladne vyslala na miesto nahlásenia hliadky policajného zboru, ktoré na mieste zadržali podozrivú osobu.
✅Policajti muža eskortovali na policajné oddelenie, pričom následným vyšetrovaním boli preukázané, že tento s ďalším mužom, ktorý bol zadržaný následne v okrese Senec, sa dopustili ďalších dvoch vlámaní do prízemných bytov vo štvrtom bratislavskom okrese-
✅Policajti zároveň u mužov zaistili aj predmety pochádzajúce z obdobnej trestnej činnosti, ku ktorej došlo v priebehu uplynulého obdobia v druhom bratislavskom okrese, a to hodinky, prstene ale aj rôzne náradie. Policajti poriečneho oddelenia PZ na základe výpovede zadržaných osôb, prepátrali aj jedno z jazier v okrese Senec, z ktorého následne vytiahli aj ďalšie náradie a ďalšie predmety pochádzajúce z trestnej činnosti.
✅V tejto súvislosti už vzniesol vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v štvrtom bratislavskom okrese obvinenie zo zločinu krádeže v súbehu s prečinom porušovania domovej slobody v časti štádiu pokusu a v časti dokonanom v súbehu s prečinom poškodzovania cudzej veci spáchaného formou spolupáchateľstva 35-ročnému Maksymovi B. a 36-ročnému Romanovi Z. obom štátnym príslušníkom Ukrajiny.
✅V prípade preukázania viny pred súdom hrozí obom mužom v zmysle trestného zákona za toto konanie trest odňatia slobody až na desať rokov. Vyšetrovateľom Policajného zboru bol v tejto súvislosti spracovaný aj podnet k návrhu na väzobné stíhanie obvinených mužov.
✅S občanom, ktorý pohotovo a svedomito zareagoval a okamžite po spozorovaní podozrivého konania v byte susedov zavolal na linku 158, sa osobne stretol aj riaditeľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave plk. Mgr. Viliam Adamec, ktorý mu poďakoval za jeho pohotovú reakciu a pomoc bratislavským policajtom.
V dokumentovaní ďalších skutkov krádeží vlámaním do bytov na území Bratislavy a ďalším možným vyvodením trestnoprávnej zodpovednosti voči zadržaným občanom Ukrajiny sa policajti aj naďalej zaoberajú.✅

Autor správy, foto a správu publikoval Polícia SR – Bratislavský kraj on Facebook Zdroj Read More

Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *