Vyhlásenie podpredsedu Národnej rady SR Juraja Blanára k úmrtiu predsedu Európskeho parlamentu Vyjadrujem sústrasť blízkym pred…

Vyhlásenie podpredsedu Národnej rady SR Juraja Blanára k úmrtiu predsedu Európskeho parlamentu

Vyjadrujem sústrasť blízkym predsedu Európskeho parlamentu Davida Sassoli, ktorý dnes – 11. januára 2022 – skonal. Šesťdesiatpäťročný David Maria Sassoli nebol len politikom, ale človekom s hlbokým sociálnym cítení, o čom svedčí aj jeho pôsobenie v skupine EP pre extrémnu chudobu a ľudské práva. Preto vyjadrujem ako predstaviteľ slovenskej sociálnej demokracie sústrasť aj celosvetovej sociálno-demokratickej rodine, ktorej bude tento bývalý novinár chýbať.

V európskej politike bol od roku 2009, pričom mandát europoslanca získal v troch po sebe nasledujúcich voľbách. V minulosti bol podpredsedom Európskeho parlamentu zodpovedným za rozpočet a európsko-stredomorskú politiku. V aktuálnom volebnom období vyzýval, aby sa europarlament stal príkladom, ktorý prinesie potrebné a dôležité zmeny, ktoré urobia Európu silnejšou. Vnímal potrebu zmodernizovať toto spoločenstvo európskych štátov, čo sa mu žiaľ už nepodarilo.

Autor správy, foto a správu publikoval SMER – SD on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *