VÝZVY UŽ NESTAČIA – PRESADZUJEME SPRÍSNENIE OPATRENÍ A POVINNÉ OČKOVANIE VYBRANÝCH SKUPÍN OBYVATEĽSTVA Minister zdravotníctva V…

VÝZVY UŽ NESTAČIA – PRESADZUJEME SPRÍSNENIE OPATRENÍ A POVINNÉ OČKOVANIE VYBRANÝCH SKUPÍN OBYVATEĽSTVA

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský dnes spolu s 1300 zdravotníkmi vyzvali občanov, ktorí sa ešte nedali zaočkovať, aby tak neodkladne urobili. Strana SPOLU sa k ich výzve pridáva. Očkovanie je jediná cesta, ako sa chrániť pred ťažkým priebehom ochorenia, ako znížiť riziko pre našich blízkych z ohrozených skupín a ako odľahčiť kolabujúcim nemocniciam.

Podporujeme, ale jedným dychom hovoríme, že výzvy už dnes nestačia! Okrem apelu na neočkovaných preto strana SPOLU navrhuje dva ďalšie kroky.

Prvým je zmena režimu pre neočkovaných. Predseda strany SPOLU a poslanec NR SR Miroslav Kollár SPOLU – občianska demokracia dnes v reakcii na medializovanú výzvu zdravotníkov zdôraznil potrebu prijať – po vzore vyspelých krajín – ešte ráznejšie opatrenia, ktoré by znížili mobilitu neočkovaných. Ako vzor by nám podľa predsedu strany SPOLU mohlo slúžiť Rakúsko, kde po novom platí voľný režim iba pre očkovaných a ľudí, ktorí COVID-19 prekonali. Pre všetkých ostatných sa podmienky práce a pohybu výrazne sprísnili.

Druhým je otvorenie diskusie o povinnom očkovaní vybraných skupín obyvateľstva. Expertka strany SPOLU na zdravotníctvo, lekárka Andrea Letanovská SPOLU – občianska demokracia už pred niekoľkými týždňami vyzvala kompetentných na otvorenie diskusie o povinnom očkovaní vybraných skupín – hlavne rizikových skupín pacientov a personálu zdravotníckych a sociálnych zariadení. Inšpiráciou v tejto oblasti by nám, podľa A. Letanovskej mohlo byť susedné Maďarsko, kde je očkovanie povinné pre lekárov a zdravotnícky personál.

Strana SPOLU stojí na strane vedy, zdravotníkov a zodpovedných – zaočkovaných – občanov Slovenska! #SpoluToZvládneme

Autor správy, foto a správu publikoval SPOLU – občianska demokracia on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *