ZA SLOBODU A DEMOKRACIU ✌️ Dnešok je azda najvýznamnejším dňom v našich novodobých dejinách. Od roku 1989 sme prešli dlhú cest…

ZA SLOBODU A DEMOKRACIU ✌️

Dnešok je azda najvýznamnejším dňom v našich novodobých dejinách. Od roku 1989 sme prešli dlhú cestu, na začiatku ktorej nás spájala predovšetkým túžba po slobode, vrátane slobody slova, slobody zhromažďovania sa. Dnes si jej význam a cenu uvedomujeme o to viac. Slobodu nevnímam len ako možnosť robiť čokoľvek, čo chcem, ale najmä ako priestor, ktorý mám, pokým nezasahujem do slobody iného.

Slobodu a demokraciu si veľmi úzko spájam s ľudskou dôstojnosťou. V slobode a demokracii to znamená, že si vážime každého a rešpektujeme jeho práva. Sloboda je však rovnako aj o zodpovednosti, vrátane zodpovednosti za svoje konanie, ale rovnako aj o zodpovednosti v podobe rešpektovania pravidiel, ktoré chránia ľudí okolo nás.

Veľmi si želám, aby sme aj v tomto ťažkom období, ktorým celá spoločnosť aktuálne prechádzame, zostali verní skutočnému odkazu Novembra ´89 o nenásilí, slušnosti, slobode aj o zodpovednosti.
🙏 🔑 Autor správy, foto a správu publikoval Sloboda a Solidarita on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *