ZAMESTNANCI MAGISTRÁTU PODPORIA PRIMÁTORSKÚ KVAPKU KRVI 🩸🙌 Darovanie krvi 🩸 by malo byť bežnou súčasťou nášho života, pretože n…

ZAMESTNANCI MAGISTRÁTU PODPORIA PRIMÁTORSKÚ KVAPKU KRVI 🩸🙌

Darovanie krvi 🩸 by malo byť bežnou súčasťou nášho života, pretože nikdy nevieme, kedy najvzácnejšiu tekutinu budeme potrebovať my alebo naši blízky. Pre naše mesto sa darovanie krvi stalo tradíciou, ktorú si nesmierne ctíme. 🙏 Pravidelná primátorská kvapka krvi sa uskutoční zajtra 11. novembra na pracovisku Národnej transfúznej služby SR v priestoroch Univerzitnej nemocnice L. Pasteura.

🤝 K dlhoročnej tradícii magistrátu, k jej humánnemu a dobročinnému charakteru sa pripojí, ako každý rok, primátor mesta Košice Jaro Polaček, vedenie mesta a jeho zamestnanci či rodinní príslušníci.

🅾️🅰️🆎🅱️ Darovanie krvi je aj v súčasnej epidemickej situácii bezpečné a nie je dôvod na žiadne obavy. ☝️ Práve naopak. Nemocnice majú otvorené dvere dokorán pre všetkých záujemcov, ktorí by radi darovali svoju najvzácnejšiu tekutinu počas celého roka, a to bez ohľadu na krvnú skupinu. V čase pandémie je v nemocniciach situácia vážna a potreba krvi o to nutnejšia. Práve vaša krv môže zachrániť ❤️ predčasne narodené dieťa, človeka po ťažkom úraze, účastníka dopravnej nehody či onkologického pacienta.

👐 Darovať krv môžete aj vy každý pracovný deň napríklad na pracovisku Národnej transfúznej služby SR v priestoroch Univerzitnej nemocnice L. Pasteura. Darovať krv môžete 28 dní po prvej alebo druhej dávke vakcínou 💉 od AstraZenecy. Pri vakcínach od spoločností 💉 Pfizer/BioNTech a Moderna je možné darovať krv dva týždne po podaní prvej alebo druhej dávky.

Vopred ďakujeme 🙏 všetkým, ktorí si uvedomujú dôležitosť darovania krvi, prekonajú strach z ihiel, nájdu si čas a darujú šancu na život niekomu inému.

Autor správy, foto a správu publikoval Košice – Mesto Košice on Facebook Zdroj Read More

Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *