ZAVÁDZANIE JE SAKOVEJ PRACOVNOU METÓDOU Na včerajšom Výbore pre obranu a bezpečnosť Národnej rady SR sme rozoberali aj prípad …

ZAVÁDZANIE JE SAKOVEJ PRACOVNOU METÓDOU

Na včerajšom Výbore pre obranu a bezpečnosť Národnej rady SR sme rozoberali aj prípad vyšetrovateľky D. Santusovej. To je fakt. Zároveň je to asi jediná pravdivá informácia z vyjadrenia poslankyne Sakovej, ktorá tvrdí, že to, čo zaznelo na neverejnom zasadnutí výboru, jasne hovorí v prospech vyšetrovateľky.

Je neuveriteľné, že pani Saková, ktorá je bývalou ministerkou vnútra, takto subjektívne selektuje fakty a dokonca má tendenciu si ich prispôsobovať podľa ľubovôle. Tento spôsob politiky považujem za neprijateľný a veľmi sa čudujem p. Sakovej, že dokáže takto fungovať.

Pani Santusová namietala zaujatosť Kriminalistického a expertízneho ústavu PZ (KEÚ PZ) a z toho dôvodu bolo oslovené NBÚ, či je možné vykonať previerku u nich. Nie, pani Saková, vyšetrovateľka nemala možnosť výberu. Nariadenie Ministerstva vnútra SR č. 58 z roku 2012 jasne hovorí o tom, že príslušníci Policajného zboru podstupujú vyšetrenie na polygrafe na KEÚ PZ. Všetci to rešpektujú a nikto si nevyberá, pretože vníma odbor aplikovanej psychológie ako garanta profesionality, odbornosti a nestrannosti.

To, že tomu tak tentokrát nebolo, bola naša dobrá vôľa a snaha pohnúť veci už aj tak v dosť zamotanom prípade vpred. Ak opomeniem fakt, že to je v našich podmienkach rarita, je pre mňa otázne, z akých dôvodov bola p. Santusová predtým na súkromnom detektore? Nielenže to do prípadu nevnáša viac svetla, ale, naopak, len to vyvoláva ďalšie pochybnosti.

Zopakujem to v skratke ešte raz: Nie, pani Santusová nemala právo si nič vyberať, vyšetrenie na polygrafe nariaďuje nadriadený. V tomto prípade išlo o prejav dobrej vôle a bolo to historicky prvýkrát, kedy vyšetrovanie vykonával NBÚ, čo potvrdil aj samotný riaditeľ NBÚ.

Áno, je pravda, že na vyšetrení na NBÚ sa zúčastnili aj experti z KEÚ PZ a presne tí experti majú za to, že vyšetrenie na polygrafe považujú za nedokončené a je potrebné vyšetrovateľku dovyšetriť. Chcem veriť, pani Saková, že ste len prepočuli, že presne tak isto vníma vyšetrenie na polygrafe aj NBÚ. Absolútne jasne to totiž na výbore zaznelo.

Pani Saková, buď nedokážete vnímať a prijímať základné informácie, alebo ich cielene prekrúcate a šírite klamstvá. Ani jedna z možností nie je dobrá a mnohé to o vás vypovedá. Zároveň sa pozastavujem na tom, aká je Vaša motivácia obhajovať spornú osobu, ktorá už niekoľkokrát preukázala, že jej chýba akákoľvek vnútorná integrita, neustále mení svoje názory a rozhodnutia a doposiaľ ani v najmenšom nepreukázala snahu vniesť do celého prípadu viac svetla. Práve naopak.

Foto: sita

Autor správy, foto a správu publikoval Roman Mikulec – minister vnútra SR on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *