ZODPOVEDNOSŤ PRINÁŠA OVOCIE Pri zostavovaní aktuálnych Covid opatrení sme mali hlavné pravidlo: školy sa plošne zatvárať nebudú…

ZODPOVEDNOSŤ PRINÁŠA OVOCIE

Pri zostavovaní aktuálnych Covid opatrení sme mali hlavné pravidlo: školy sa plošne zatvárať nebudú. Jeden z dôvodov, prečo to tak môže byť, je, že sa podarilo presadiť prednostné očkovanie zamestnancov v školstve a že máme v školstve veľa zodpovedných učiteľov, učiteliek a zamestnancov, ktorí ho využili. Pomohli tak ochrániť seba, svoje okolie a pomohli spraviť školy bezpečnejšími. Za to im patrí veľká vďaka.

Niekde som dnes zaregistroval návrh plošne zatvoriť školy „na mesiac.” Na školách máme dnes 0,7 % pozitívnych žiakov a tí sú v izolácii. Nepovažujem za správne zatvoriť školy pre zvyšných 99,3 %. Rovnako si nemyslím, že by koronavírus po mesiaci zmizol a niečo by sa zmenilo.

Jediné, čo v tejto situácii má zmysel, je očkovanie, predovšetkým starších osôb či rizikových pacientov. Preto sme celé leto a september komunikovali so školami a upozorňovali na potrebu očkovania.

Ak ste sa ešte nestihli zaočkovať alebo stále váhate a mohli by ste byť ohrození, je dobré túto možnosť využiť čo najskôr. V mnohých okresoch stačí naozaj málo ľudí, aby sa zmenilo sfarbenie covid automatu a zlepšili podmienky pre všetkých. A aby aj školy tak mohli fungovať o niečo pokojnejšie. Ďakujem.

Autor správy, foto a správu publikoval Branislav Gröhling – Vzdelanie je budúcnosť krajiny on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *